10. 9. 2008

Stane se únos normou v mezinárodních vztazích?

Leckdo by mohl tvrdit, že únos je aktem teroru...obzvláště pak únos prezidenta státu. Ale ne pro každého. Unést hlavu státu (s kterým máme problém) je podle Rafaela Eitana prostě jen jednou z možností! No to je ale opravdu velmi zajímavý názor! Eitan se asi musel zbláznit, pokud si neuvědomuje rozdíl mezi "únosem" hledaného zločince Eichmanna a únosem presidenta Íránu! Chtěl by ho postavit před soud za něco, co dokonce ani neřekl...ano, samozřejmě zde opět padají "argumenty" o vymazávání Israele z mapy (co opravdu Ahmadinežád řekl je ZDE). A samozřejmě obligátní omáčka z holocaustu, antisemitismu atd.

Zkuste si jen představit, že by třeba někdo z Libanonu takto zauvažoval o únosu israelského premiéra Olmerta za bombardování Libanonu kasetovou submunicí.

Ale radši to neříkejte nahlas, ať nejste obviněni z antisemitismu!

5 komentářů:

vodnik007 řekl(a)...

Unos Amadinezada by nic nevyresil. Prestoze je chytrejsi nez Bush, stale odpovida svym nadrizenym, takze take loutka.
Iransti nabozensti fanatici si proste najdou noveho a jede se dal.

Anonymní řekl(a)...

Faktem zustava, ze Ahmadinejad si na Israel zasedl a stale ho nsapda.
Ten link, co jste postoval, je z minuleho roku a od te doby se Mahmoud opet nekolikrate drsne vyjadril ve sve nenavisti k Israeli. Posledni vykriky byly v Rime, v cervnu letosniho roku. Zde na OSN konferenci, mimo tirad proti sobeckemu zapadnimu svetu, Ahmadinejad vedl vypady na Israel. Zde znova prohlasil, ze Israel je odsouzeny k zaniku. To vam neni divne, proc Ahmadinejad je plny vzteku k Israeli? Proc on se stale stara o tuto zemi, nebo jeji rezim---Dela to snad jordansky kral,(ktery rozumi palestinske otazce), nebo Libanonci, sousede Israele? Zatim v kazdem mezinarodnim projevu Ahmadinejad napada Israel a neni divu, ze to israelce irituje.
Take vase spekulace o unosu iranskeho presidenta je jaksi naivni. Uvadet nazor cloveka, ktery by si takovy unos pral, neni objektivni. Vy se opravdu domnivate, ze Mossad by byl tak hloupy a oznamoval by sve plany?
Zase papate palestinskou propagandu...
soudruh Pat

Miroslav Yamato řekl(a)...

Jenže já nejsem žádný fanoušek Ahmadinežáda, Pate, víme? O to mi vůbec nejde.

Jistě že se A. vyjadřuje velmi zlostně. Faktem ovšem také je, že Israel dělá vše pro to, aby k tomu měl důvod. Neustálé výhružky a spekulace o napadení Íránu, ke kterému prostě není žádný opravdový důvod.

Jako by chtěl tohoto pomatence provokovat a vyrábět tak záminku...

A ta úvaha o únosu...jistě že je to spíše blbost, nicméně to by se dalo říct (a říkalo se!) o tolika věcech, které nakonec byly realisovány.

Anonymní řekl(a)...

Yamato
takove vysvetleni beru.
Vselijake famy a drby se mohou stat pravdou, protoze inspiruji k aktualnimu provedeni.
Doufam, ze teto uvahy o unosu se nechyti nepratele Ahmadinejada, ktere ma i on ve sve vlastni zemi a jejich rady se mnozi..
Pri jakoby "unosu" by byl M.A. nestastnou nahodou zastrelen. Tim by se zabily dve mouchy jednou ranou. Zbavili by se nepohodlneho prezidenta a mohli by zaroven svadet vinu na imperialistickou CIA.
Mozna proto jeste Ahmadinejad nedostal vizum do USA, kde chce mluvit v OSN na Valnem shromazdeni.
Je to velke bezpecnostni riziko. Pro me, at si ho odbouchnou, ale ne v USA.
soudruh Pat

vodnik007 řekl(a)...

"Jistě že se A. vyjadřuje velmi zlostně. Faktem ovšem také je, že Israel dělá vše pro to, aby k tomu měl důvod."
Take si myslim, ze obe strany si rikaji o maler.
Ama se sice chvasta ale zatim nema celkem nic cim by mohl Izrael ohrozit.
Izrael naopak, nejen hrozi napadenim ale take ma dostacne mnozstvi zbrani, ma za sebou oddaneho kamarada (USA) a nejednou ukazal, ze je nasili schopen.