15. 6. 2009

Boj s extremismem...nebo se svobodou?

Posledních několik měsíců je jedním z horkých témat boj s tzv. extremisty. Bohužel mám stále více dojem, že cílem nejsou ani tak extremisté, ale svoboda. Už jen jak pružně je označení extremista používáno...stát se extremistou nikdy nebylo lehčí než dnes!

Nechci se zastávat extremistů, pokud jimi skutečně jsou, tj. pokud jde skutečně o nacisty, bolševiky, anarchisty a další, ale chci mít jistotu, že se po nich půjde pro skutečné zločiny...a ne např. pro pořádání soukromých koncertů, kde těžko můžou něco propagovat, ač právě z toho jsou obviněni a za to jim hrozí až 8 let! A také chci, aby bylo všem měřeno stejným metrem, a ne že zakázaný KSM veřejně zhanobí vzpomínku na vyhlazení Lidic a nikdo nic nevidí!

Jenže ono to je logické...je zde přeci tzv. antiextremistická dohoda. Nu a podívejme se na seznam signatářů...jedním z nich je i Miroslav Grebeníček!!! Moc pěkný seznam, Havel vedle Grebeníčka!

Pak se člověk ani moc nediví, zato obavy z budoucnosti narůstají...

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Tady je volani po stejnem metru na miste.
Je to hnus videt rude prapory totalitarniho vrazedneho rezimu nad hroby obetem jineho totalitarniho vrazedneho rezimu..
Nevim, jestli je to boj proti svobode, ale pokryrtectvi tech, kteri toto toleruji to urcite je.
Che Guevara zabil vice lidi nez zemrelo v Lidicich a Lezacich dohromady-, prapory ze srpem a kladivem jsou definitivne symbolem hruzy, jak to, ze to malokomu vadi?

Takto me to pripada, ze komunisti jsou hluboce zavrtani v zakopech a pronasledovani nacku pozoruji s uspokojenim. Ne proto, ze je to jina ideologie (nackove a komousi jsou stejny xindl), ale proto, ze jim vlada pohodlne nici konkurenci..
Pat

Anonymní řekl(a)...

Bohužel musím souhlasit.
Včera ve zprávách (a nejen včera) jsem se opět přesvědčil, že jde o hon na čarodějnice. V jedné reportáži dají dohromady extrémisty s Dělnickou stranou/Národní stranou a s neonacisty, míchají je dohromady, pak k nim přimíchají i lidi co jen DS stranu jen podporují, do toho vytáhnou, že nějaký voják či policista má něco společného s DS, či ho jen zabrala kamera při nějakém pochodu DS a hned je z něj neonacista a vlastizrádce. Samozřejmě nezapomenou ukázat vypálený dům, do kterého se vloupali (což už se ale nijak nahlas neříká) rómové, kteří to sice nepěkně odnesli, ale nikdo nemůže říct, že šlo o čin extrémistů, nebo dokonce dělnické strany. Mohlo jít o cokoliv.
No fuj, kde to žijeme? Vláda aby mohla před Bruselem vykázat nějakou činnost se zaměřuje na potírání nejen extrémismu, ale i naštvaných normálních lidí. Místo toho, aby se snažila zjistit kde onen zakopaný pes je, proč vůbec ti lidi nesouhlasí s tím co vláda dělá a proč má pak neonacismus vhodnou půdu pro svůj nárůst.
Nelíbí se mi na tom tolik věcí, že snad i začnu volit jednu z těch "extrémistických, neonacistických, rasistických a bůhvíjakýchstických" stran. A jen proto, že se mi nelíbí co se tu děje.

Tempík

Miroslav Yamato řekl(a)...

Tak také to mohla být ukázka "profesionality" našich novinářů :-)

Nicméně to nic nemění na faktu, že extremistou je dnes označován opravdu skoro kdokoli, kdo není v lajně...jseš proti Lisabonské smlouvě? Chceš dodržování zákonů všemi? Nechhceš přistěhovalce? Nelíbí se ti multikulti? Atd. atd. Teď zrovna jdou po "nacistech", ale kdy si vzpomenou a půjdou tvrdě třeba po odpůrcích multikulti jako rasistech a xenofobech?

Nikdy by mě nenapadlo, že v souvislosti s různými skinheady a pod dojde na toto:

Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen; Ich war ja kein Kommunist.
Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Sozialdemokrat.
Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Gewerkschafter.
Als sie die Juden holten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Jude.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.