2. 7. 2009

Kocáb a squateři

Z vily Milada byli konečně vyhnáni squateři. Jenže u nás nic nemůže být provedeno normálně, z celé akce, která by měla být prostě běžným zásahem - oni se nabourali do cizího majetku, tak budou vyhozeni - se stala tragikomická událost. Samozřejmě díky Kocábovi, králi všech šašků. Když se skupina pitomců před zasahující agenturou a policisty vydrápala na střechu, tak s nimi začal vyjednávat a slibovat hory doly, jen aby se jim, chudáčkům, nic nestalo.

A co že jim slíbil? Jiné bydlení! A co na to squateři? Prý se na něj půjdou podívat - a když se jim bude líbit, tak ho vezmou. A když ne? Kocáb se podívá po jiném! Zdá se vám to neskutečné? To ještě není vše, Kocáb také tvrdí, že "tím, že v domě (squateři) žili, vlastně udržovali jeho hodnotu." Ano, takoví to jsou dobrodinci! Navíc "má pro ty lidi pochopení. I pro jejich alternativní (!) kulturu (!). Většina z obyvatel Milady jsou mladí a inteligentní lidé (proboha, viděl je?). Měli bychom být shovívaví."

Ano, měli bychom být schovívaví. Ale ne proti sprostotě! Parta šmejdů se nabourá do cizího domu, žije si v něm a když jsou po právu vyhozeni, tak demonstrují a jejich mluvčí (!!!) vyhrožuje žalobami...a ministr se jich zastává a podporuje je!

Docela by mě zajímalo, co by se mi stalo, kdybych se naboural do nějakého domu, pěkně si to tam zařídil a žil si tam. Měl bych také nárok na toleranci? Sháněl by mi Kocáb nové bydlení...a mohl bych si dokonce vybírat?

Doplněno: TAKTO to tam udržovali!

17 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

:))))) Pekne postaveny na hlavu. A to jsem si myslel, ze Michal nicim novym prekvapit uz nemuze. Lidi jako Kocab odrudy Homo politicus correcticus jsou temer spolecensky nebezpecny. Tluchuba nam jeste dluzi ten pobyt s cikanama. Doufam jen, ze touto novou aferou udelal vyznamny krok ke svemu totalnimu politickemu znemozneni. habr

Miroslav Yamato řekl(a)...

Třeba místo pobytu s Cikány zvolí pobyt se squatery :-))

Co se znemožnění týče, to má myslím dávno za sebou...což ovšem jeho politickou karéru zatím nijak neovlivnilo.

Anonymní řekl(a)...

Zda se, ze tento pribeh ma pokracovani. Nekdo jim pronajme par bytu ve stredu Prahy sice na dobu omezenou, ale za symbolicky najem 1Kc ted nevim jestli na mesic nebo na rok. Budou ale tvrde potrestani, protoze si budou muset platit elektrinu, plyn a vodu sami :))). Ten symbolicky najem je asi za to , ze tam budou udrzovat majiteli hodnotu objektu. Kocab je genius. habr

Miroslav Yamato řekl(a)...

Docela by mě zajímal pryvý důvod, proč je tam ubytoval. Rojí se různé spekulace...

Anonymní řekl(a)...

Nevim, co si slysel ty, ale zle jazyky tvrdi, ze majitel toho obytnyho domu to chce prestavit na hotel a tim padem bude muset vystehovat vsechny lidi, co tam bydli a to nemusi byt jednoduchy. Povida se tedy, ze se mu budou squateri hodit k vystrnadeni ostatnich najemniku:)). Kdovi jak to ale je doopravdy. Ceska fabrika na famy pracuje na plny obratky. Ja jen doufam, ze tisk tuhle malou aferu nenecha upadnout do zapomneni. habr

Miroslav Yamato řekl(a)...

Obávám se, že Kocáb vbrzku opět sám sebe překoná něčím ještě absurdnějším...

Anonymní řekl(a)...

To je preci ta prava svoboda,
po ktere prahne pulka Ceske republiky.
Jestli je akceptovane a dokonce obdivuhodne urazet koho-li chcete v ramci svobody slova, pak musite akceptovat i veci, ktere jdou s timto myslenkovym smerem ruku v ruce.
Proto jsem pro sqatery, fandim squaterum!!! Je to jejich pravo na svobodne urceni, svobodny projev jejich demokratickych zasad.!!! Upirani jejich svobodneho alternativniho zivotniho stylu se rovna upirani lidskych prav!!!
Ti kluci squatersky jsou vlastne hrdinove a je treba je podporovat. Bojuji za vsechny,--dnes zakazou squatery a zitra budou posilat lidi do koncentraku jen za jejich svobodny projev.
Kluky poradne umyt, trochu je vykrmit a poslat do ceskeho parlamentu, aby ve vlade hajili neomezenou SVOBODU pro kazdeho Cecha a Cesku!!!!
Cest svobode!!!
Pat

Miroslav Yamato řekl(a)...

Předpokládám, že to myslíš jako vtip. Určitě rozlišuješ mezi svobodou (určitě narážíš na cauzu Stwora) a nabouráním se do cizího majetku.

Anonymní řekl(a)...

Samozrejme, ze Pat postuchuje. Ona je to takova holka pokusitelka. O jeji inteligenci a selskym rozumu ale nemam pochyby, takze ani jine vysvetleni neni. :))) Pat, ze mam pravdu? habr

Anonymní řekl(a)...

Ano, habr
byl to pokus o vtip. Sarkasticky vtip.
Nenasla jsem definici pro sarkasmus v cestine, jen anglicky:

Sarcasm is the use of sharp, cutting remarks or language intended to mock, wound, or subject to contempt or ridicule.

It comes from the ancient Greek σαρκάζω (sarkazo) meaning 'to tear flesh' but the ancient Greek word for the rhetorical concept of taunting was instead χλευασμός (chleyasmόs).
Hostile, critical comments may be expressed in an ironic way such as saying "don't work too hard" to a lazy worker. The use of irony introduces an element of humour which may make the criticism seem more polite and less aggressive but understanding the subtlety of this usage requires second-order interpretation...

Pro Yamata:
Ti pritroubli kluci nikomu neublizili, dum nepatril nikomu. A ze nerespktuji cizi majetek?
Mensi zlo nez nerespektovat zakony, lstive schovavat nenavist za svobodu slova.
Pat

Miroslav Yamato řekl(a)...

Patřil nepatřil, jim určitě ne...a neříkej mi, že si to ověřovali. A jejich neraspekt k cizímu majetku...proč se teda tak zlobili, že jim při zásahu údajně ničili ten jejich?

Respektovat zákony...hm, myslíš, že je to vždy správné? Co třeba Norimberské zákony? A takových bylo...a je.

Anonymní řekl(a)...

Ojojoj Pat, to jsi mi dala peknej uppercut. Ty jako Americanka omlouva nerespektovani ciziho majetku? Dam ti multiple choice question. Co by jsi udelala, kdyby se vam parta alternativnich mladych lidi uhnizdila nekde na vasem pozemku ci objektu, ktery vlastnite:
A. Zavolala by jsi policii
B. Pozvala je na veceri
C. Poslala manzela a brokovnici na loveckou vypravu

Nemusi to byt zrovna dum, kde zrovna zijes. Dejme tomu, ze vlastnite s muzem vice nemovitosti a jednu z nich z nejakych duvodu nechcete pronajmout a je tedy prazdna.

Sorry, sarkasmus se tentokrat minul ucinkem. :)) habr

Anonymní řekl(a)...

habr
jses nak podezrele slusny...
Jisteze bychom zavolali policii, ty budulinku.
Zijeme v zemi, kde se zatim zakony v ustave dodrzuji. Zakony o respektovani majetku a zaroven respektovani lidske dustojnosti. Zrovna jako prijde policie branit muj majetek, prijde policie branit nekoho, kdo se citi ohrozen v "hate speech". Jedno bez druheho nejde.
Me se nemusi libit vysvetleni, co kvalifikuje pro hate speech, ale proti zakonu neprotestuji.
Je li zakon spatny, budu se ho snazit zmenit..

Norimberske zakony byly vytvoreny nacisty a az po valce byli tito tvurci a pohunkove potrestani.
To uz tak chodi, ze po zmene systemu bile je cerne. Jestli se v budoucnu zmocni vlady fasisti, pak budou Stwora a Zundel oslavovani jako hrdinove. V komunisticke vlade pak budou squateri bojovniky proti kapitalistickym vydriduchum.
Squater a Stwora maji u me dost podobnosti.
1. Oba prosazuji svoji svobodu, at uz v projevu nebo chovani, bez ohledu na zakony zeme.
2. Neznaji princip "Moje svoboda konci tam, kde tvoje zacina".
3. Oba drze omlouvaji sve prestupky frazemi jako:"je to moje obcanske pravo" , u Stwory se rozumi svoboda urazet jednu skupinu-(moralni disrespekt, pohrdani)- a u squatera je to svoboda zit svuj zivotni styl bez respektovani ciziho majetku.
4. Oba jsou neschopni se uspesne zaradit do lidske spolecnosti.

Jeden rozdil vidim a ten je ve fandicich taborech.
Stworovi fandi nahnedli anarchisti a squaterum naruzoveli
multikulti.
Oba tabory jsou hrozbou demokracie, neb jim nejde o svobodu, ale o prosazovani svych zajmu...
Pat

Miroslav Yamato řekl(a)...

IMAO největší hrozbou pro demokracii jsou především ti, kteří ji pod záminkou její ochrany omezují.

Anonymní řekl(a)...

Pat, ja myslim, ze to Yamato shrnul vystizne. Je prece rozdil mezi nekym, kdo neopravnene uziva cizi vlastnictvi a nekym, kdo je obvinen za clanek, ktery ani nenapsal a za co mu zadna vina (zatim) prokazana nebyla. Je mi tezko srovnavat zakony na obecnou kriminalitu se zakonem, co kriminalizuje nazory. Uz jsem tu o tom psal. Vidim to znacne negativne jako jakysi navrat k inkvizici. Vim, ze trestat za kradeze nebo vrazdy ma 100%-ni podporu obyvatelsva. Nejsem si ale jist jake procento souhlasi se zakony, co ted zkousi na Stworovi. Zvlast jestli je dali dohromady lidi typu Kocaba, nebot o Kocabovi a jeho praktikach tady byla puvodne rec. Tyto zakony jsou v mnoha pripadech politicko korektni multikulti vynalez, co casto slouzi k potlacovani opravnene kritiky dle pravidla "kdo chce psa bit hul si vzdycky najde". Jednim z duvodu takove politiky je i pokracujici islamizace Evropy.

Podezrele slusny?? Co tim chces rict? Zase jeden z tvych sarkasmu? Budulinku? :)) Diskutuju podle jednoducheho pravidla, jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva.
Rad bych te tedy pozadal, aby ses v budoucich diskusich se mnou obesla bez nezvedavych manyru. Neni to zapotrebi a nikomu to neprospeje. Diskutuj a smir se s tim, ze mame na veci jiny nazory. V urcitych pripadech opravdu postradam smysl pro humor. habr

Anonymní řekl(a)...

habr
zadat me muzes,
manyry mam svoje
nikoho se nesnazim presvedcit, jsem smirena s tim, ze ne vsichni diksuteri se mnou souhlasi.

Sarcasmu nerozumis, zato filosoficky mudrujes, ze by jsi se jen smal, kdyby ti nekdo urazel blzke, nacez zanedlouho potom zacnes zurit kdyz se ti zda, ze nekdo urazi rodice tveho kamatada. Trapne.
Nemluvim o rozdilu v zakonech, ale o jejich respektovani a implementovani,-nak ti to cteni nejde, jsi holt pomalejsi, ale zase verim, ze kdyz se ti neco do hlavicky zahnizdi, ze to tam zustane...
Pat

Anonymní řekl(a)...

Pat, nechapu, ze nevidis rozdil mezi internetovou diskusi a soudni zalobou, ale s tim nic nenadelam. Vykladas si moje komentare opravdu sverazne. Ucel ale sveti prostredky ze ano. Co se tyce internetove diskuse, tak se sice muzu smat, ale moc presvedcive to nevyzni. Je ale vic moznosti, jak vyjadrit, co si o nekom myslim, ale podavani zaloby mezi ne nepatri :))) (ted se smeju, ale jak jsem rek nevyzni to)
Co se praktikuje na tomhle blogu je obycejna diskuse a ja nemam cas sedet cely den u pocitace a promyslet vsechny alternativy nez neco napisu.

O tom, ze tvoje manyry jsou tvoje manyry nemam pochyby. Jsou jasnym dukazem, ze mas problemy akceptovat jiny nazory. O sve toleranci budes muset presvedcit nekoho jinyho. U me je to vzhledem k mym zkusenostem ztrata casu. Ano, trapny to opravdu je, ale
musim priznat, ze se na tomhle blogu docela drzis. Mohlo by to byt mnohem horsi, takze relativne vzato to zas tak hrozny neni.

Bez tveho vysvetleni bych tvuj komentar nepochopil. Dekuji. Jsem sice jak rikas pomalejsi, ale ty jsi zase rychlejsi a tak budme radi, ze nase diskuse nenarusila vesmirnou rovnovahu (ha ha ha, tohle taky nevyzni). Ale ted zpatky k tematu. Chtel jsem poukazat na to, ze se v prvnim pripade jedna o zcela prokazanou nezakonnou cinnost zatimco v druhym pripade se jeste nic neprokazalo a existuje neco jako predpoklad neviny, kdyz uz tedy mluvime o respektovani a implementaci zakonu. Urcite jsi o tomto konceptu slysela. Nebo mozna ne, protoze to vypada, ze ty a tobe podobni jste Stworu uz odsoudili. habr