30. 7. 2009

Standa Křeček hájí squatery

Stanislav Křeček, poslanec ČSSD a známý bojovník za práva nájemníků, jest známou figurkou. Jeho věčný boj s majiteli domů mě však doposud příliš nezajímal, snad mimo to, že Křeček, ač poslanec a advokát, se nestydí bydlet v bytě s regulovaným nájmem.

Standa je ale hoch snaživý a nakonec i mě překvapil článkem "Skandál s Miladou", konkrétně pak tímto tvrzením: "Nikdo, prostě nikdo, nesmí o své vůli, bez soudního rozsudku, jen na základě svého rozhodnutí, vyklízet kohokoliv odkudkoliv! K tomu je oprávněna jedině policie, event. exekuční orgán na základě rozsudku příslušného soudu." No páni! Takže když se mi do bytu narve parta bezdomovců, tak je nemohu jen tak vyhnat, ale musím počkat, až rozhodne soud? Nikoli, tvrdí Standa: "Občan může přirozeně činit kroky k ochraně svého majetku a bránit se proti zásahům do svých práv, ale musí jít o jejich bezprostřední ohrožení, nikoliv o situaci, která, jako pokojný stav, trvá mnoho let." Takže když na pár let někam odjedu a byt mi někdo mezitím drze obsadí, tak už mám smůlu a stěžovat si můžu jít k soudu, který snad za pár let rozhodne...

Ne, nejsem právník a nedokáži přesně posoudit, zda tato tvrzení jsou pravdivá. Osobně si ale myslím, že v cause Milada nelze "pokojný stav" vůbec aplikovat, neb o něj ani nikdo nezažádal, navíc se squateři ve vile střídali...a ostatně ani pak by je to nevyvazovalo ze zodpovědnosti za vniknutí na cizí majetek (trestný čin) a v případě, že by byl pokojný stav potvrzen soudem, z placení nájmu!

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Yamato
ty jses preci militerista, tak bys nemel mit problem se ozbrojit a branit svuj majetek radne registrovanou zbrani, ne?
Uprimne, my se tady v tomto na nasi policii uplne nespolehame.
Ne proto, ze by snad byli neschopni, ale home invasion je rychla, nez by prijela policie, bude po vsem. Taky jsou zde velke vzdalenosti a trva i rychle policii vcas dorazit.
Jestli se do prazdneho domu nahnizdi squateri, pak ma majitel ve svem dome pravo provozovat cvicnou strelnici,-(strilet hajzlikum nad hlavy).
Dobry rozbor a ceskou situaci okolo zbrani ma Daniel Puschman na blogu idnes.
Pat

Miroslav Yamato řekl(a)...

Samozřejmě ozbrojen jsem, kupodivu - i přes snahu různých magorů - toto ještě nezakázali, takže dokonce legálně :-)

Ale s tím střílením to u nás zas tak snadné není...řekl bych, že často bohužel.

Blogger řekl(a)...

Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

Výměna kdekoli Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

Otevřené obchody na eToro: 227,651,647