6. 12. 2009

SPRAVEDLNOST PODLE TYDLITÁTOVÉ

V článku k žhářskému útoku ve Vítkově se Tydlitátová zamýšlí nad tím jak zločince potrestat. Zavrhuje trest smrti, neb jej neuznává...a navíc by to pro žháře bylo moc snadné (kdyby nebylo, tak by od svých zásad ustoupila?). Zato by chtěla, aby uhradili veškeré škody, výdaje na léčbu atd. Osobně s tímto naprosto souhlasím, ovšem mělo by to platit všeobecně.

Dále se však již Tydlitátová dostává na velmi tenký led...tvrdí totiž, že "by bylo spravedlivé, aby vzali majetek také všech příbuzných a sexuálních partnerek (!) žhářů, všech, kteří sdílejí jejich nacistickou ideologii nebo kteří o chystaném teroristickém útoku věděli..."

Souhlasit lze jen s posledním bodem, ač dokazování by bylo problematické. Ale ti ostatní? Tydlitátová by chtěla aplikovat princip kolektivní viny! Jsi příbuzný - jsi vinen! Spala jsi s ním? Vina! Jsi kamarád - dokaž, že nesdíliš jeho ideologii, jinak jsi vinen!

V čem se toto pojetí spravedlnosti liší od "spravedlnosti" nacistické či bolševické?

16 komentářů:

Vodník řekl(a)...

Ona má pifku na Lucku Šlégrovou a já jsem přesvědčen, že v tom hraje roli čistě ženská řevnivost. Důkazy pro to nemám, ale těžko mi to bude někdo vymlouvat.

cnemo řekl(a)...

To jste teda objevil věc. Netušil jsem, že paralýza autorčiny osobnosti již takto pokročila, jednou se v tou nenávistí zalkne.

Miroslav Yamato řekl(a)...

S tou LŠ jsem si toho taky všiml, VT po ní jde tvrdě...a na 'kultivovanou humanistku' taky hodně podpásově a sprostě.

Vodník řekl(a)...

Dovedete si představit, jak to tady bude vypadat, až se jednou Tydlitátová & spol. dostanou k moci? To už snad radši šaríju...:-(

habr řekl(a)...

Ja jsem se tim clankem docela pobavil. V. Tydlitatova skutecne popustila uzdu sve politicky korektni fantazii. Zvlast ta odpovednost sexualnich partnerek je k nezaplaceni. Myslim, ze Tydlitatova ve sve zaujatosti popuzdila uzdu i sve hlouposti a ten pejsek se ji utrhl ze retezu. Psina jsou taky komentare. Jakysi Wolf a Blechova se to tam snazi vsi silou drzet pri zivote. V.T. by jim mela platit. :)

Anonymní řekl(a)...

Nepopiratelnym faktem se ukazalo, ze nackove se dohodli, ze pujdou vypalit cikany a zlocin provedli.
Takoveho klicoveho pripadu se chytnou, podle meho mineni opravnene, aktiviste jako je pani Tydlitatova. Ona je presvedcena bojovnice..Nebylo li by zharu, nemela by o cem psat a nemusela by dojimat citlive duse o utrpeni Natalky.
(S tim vypalenym domovem to trochu prehnala, ta rodina zila v domku nacerno.).
Ja to vidim jako demokracii v praxi. Extremisticke prvky se odstranuji prave timto zpusobem, skoro vzdy aktivismem zapalenych jedincu. Jsou to hlidaci psi, kteri jsou nutne potreba k ohlidani balance ve spolecnosti.
Totiz, kdyby nebylo Tydlitatovych a Ligy proti antisemitizmu, tak je docela mozne, ze by se v novinach psalo o ritualnich vrazdach Zidu a novych Hilsnerech...
Pat

Blackstone řekl(a)...

Ale co mají s těmi nácky společného jejich příbuzní, milenky, známí? Boj a extremizmem podle receptu Tydlitátové mi připadá jako pěkně široký bulvár vedoucí přímo do pekel. Ve jménu dobra bylo spácháno možná víc zla než ve jménu čehokoliv jiného. Jestli tohle je hlídací pes, tak kdo nás před ním ochrání?

habr řekl(a)...

Kdyz se tu mluvi o balance ve spolecnosti, tak je potreba se na to divat objektivne. Popaleni ditete je samozrejme tragedie a myslim, ze s tim pachatele nepocitali a ani to nemeli v planu (jen tak mimochodem, zna nekdo pozadi a cinnost teto cikanske rodiny?). Na vine jim to samozrejme neubira, ale zajimalo by me kolik obcanu necikanskeho puvodu je rocne prepadeno, zmlaceno a okradeno cikany v CR. Je neco takovyho mozny hodnotit jako rasisticke utoky a jak to asi hodnoti Vera Tydlitatova? Extremismus zamereny proti Cikanum bude pokracovat, dokud vlada tuto problematiku nezacne skutecne resit.

Anonymní řekl(a)...

Rekla bych, ze pred horlivymi hlidacimi psy se musi obcan branit sam, tim myslim nebyt ovcanem...Na vladu se ve vsem spolehat nelze.
V konkretnim pripade to znamena, ze by se proti uplatnovani kolektivni viny-trestani pribuznych ohradila verejnost. Ale protoze predpokladam, ze je situace podobna zdejsi, coz znamena, ze radoveho obcana extremni nazory obzvlaste nevzrusuji, tak asi vse projde mlcenim.
Ke spokojenosti politiku, kteri jsou v zaklade na celem svete stejni..:-)
Pat

Vodník řekl(a)...

Pat:
radoveho obcana extremni nazory obzvlaste nevzrusuji
Obvykle ne. Ale když Vám extremisté někde za humny málem upálí sousedovic dítě - a zde je všechno za humny - pak se Vás to dotýkat začne.

Ostatně to nebylo předmětem debaty. Všichni jsem zajedno, že ti, co to udělali, musí být potrestáni, a to ne nějakou podmínkou. Debata je o tom, že madam Tydlitátová volá potrestání pro celou skupinu občanů, kteří jsou s násliníky nějak spojeni, po zrušení práv (občanských, pracovního) pro delikventy - jinými slovy: její návrhy ohrožují demokracii naprosto stejně jako ideologie jejích nacistických protivníků.

Anonymní řekl(a)...

Vodniku
ja jsem se vyjadrila k tematu vyse a neni v mem umyslu V. Tydlitatovou kritizovat za to, ze pise sve presvedceni. Ona je aktivistka a zasvetila zivot boji proti rasismu, tomu rozumim. Mne se zda lepsiho charakteru nezli Kocab.
A hlavni kritika ta, ze to prehnala, boze, boze, to je zlocin, hned ji ukamenujte!!!
To tam nemate, kdyz uz teda je ta Tydlitatova pro mnohe tak nespravedliva a militantni, nejakou dustojnou opozici?

Me zase prijde dosti nemoralni, ze zrovna neonacisti jsou jedinni, kteri se zdaji byti akceptovani k pacifikovani cikanu. Proc zrovna nackove, kteri nemaji zadne reseni mimo toho, ze se vybiji na mensinach, at uz zidi, cikani nebo homousi? Vzdyt je to luza, ktera nenavidi vse okolo.. Mimotoho maji komunisticke manyry, i jejich slovnik pripomina bolsevickou hantyrku.
Porad je strachu, co by se mohlo stat, kdyby se Tydlitatove dostaly u moci, ale zadny strach z toho, ze se dostanou k moci nacisti??
Pat

Miroslav Yamato řekl(a)...

No dobře Pat, takže když budu kritisovat nějakého židovského nebo cikánského zločince a navrhnu, že musí být potrestát nejen on, ale i všichni příbuzní, milenky atd, tak mi to klidně projde s tím, že jsem to prostě jen trochu přehnal? No dost pochybuju...

A co se "nacistů" týče, hlavní problém je, že jsou jedni z mála, kteří na "plnou hubu" mluví o problémech. Jejich nabízená "řešení" nejsou samozřejmě o nic lepší než "řešení" již aplikovaná, možná jsou spíš i horší...ale ostatní o tom statečně mlčí a problém zakrývají. Proto ta vzrůstající aktivita a podpora extremistů.

Vodník řekl(a)...

A hlavni kritika ta, ze to prehnala, boze, boze, to je zlocin, hned ji ukamenujte!!!
Odpověděl Vám trefně Yamato: kdyby to takhle někdo "přehnal" s kritikou privilegovaných skupin, je s ním společensky ámen.

Me zase prijde dosti nemoralni, ze zrovna neonacisti jsou jedinni, kteri se zdaji byti akceptovani k pacifikovani cikanu.
Nikdo zde nacisty nehájí a už vůbec ne útok z Vítkova. Že tyto kruhy jsou jediné, které se občanů zastanou (a Vy ani já nežijeme v Janově nebo na severní Moravě, takže si to neumíme představit), je skutečně ostudné - ostudné pro celou českou politicky korrektní administrativu, nejen pro Kocába. Ale to nevyřešíme tím, když nacisty zbavíme lidských a občamských práv, jak de facto navrhuje Tydlitátová.

vodnik007 řekl(a)...

"Me zase prijde dosti nemoralni, ze zrovna neonacisti jsou jedinni, kteri se zdaji byti akceptovani k pacifikovani cikanu."

Asi proto, ze kaslou na politicky korektni tabu, ze se nesmi poukazovat na jednu rasu lidi. Zacne se u cikanu a nakonec se vystehuji Cesi na Sibir.

Anonymní řekl(a)...

Ctu jen z dali, pravda, ale jsou ceske weby, kde se o pokrytectvi politiku pise a kritizuje na plnou hubu. Treba blog Daniela Puschmana, ktery zde byl nedavno citovan a ktery je zasadne proti korektnimu narizovani a multikulti humanitarnim smerum. Nemyslim, ze obdivuje V. Tydlitatovou, to by mel byt pro zdejsi pany plus...:-)

A co mate proti politicke strane Svobodni, kdyz uz teda... Ten P.Mach je ekonom a ma i jinak, se zda, rozumne nazory...
http://www.svobodni.cz/
sekce.asp?id=50
Pat

vodnik007 řekl(a)...

"A hlavni kritika ta, ze to prehnala, boze, boze, to je zlocin, hned ji ukamenujte!!!"

Ale Stworu klidne ano?