25. 2. 2010

Není miliarda a půl jako miliarda a půl

Zatímco Neff se rozčiluje, že bude zvýšena mateřská (dříve razantně snížená "Janotovým balíčkem"), tak v souvislosti s úspěchy rychlobruslařky Sáblíkové se k realitě přiblížila realisace další absurdní sportovní stavby - rychlobruslařské haly ve Velkém Oseku u Kolína. Bratru za miliardu a půl. Což je mimochodem i částka, která je potřeba na ono zvýšení mateřské.

Je třeba nějakých komentářů? Nemyslím si...

11 komentářů:

Lucie řekl(a)...

Tak k tomuto mě napadá pár maličkostí. Proč ??
Nemám nic proti Martině Sáblíkové. Ani proti jiným sportovcům. Beru to tak, že jsou dobří, baví je to a je to jejich zaměstnání.
Proč ale stavět halu za jeden a půl miliardi ??? K čemu ? Není ona dobrá i bez toho ? Když se postaví stan, jakmile ho člověk nepotřebuje, složí ho a uklidí. Ale s halou za jeden a půl miliardi to nepůjde. Nejsou tyto peníze potřeba někde jinde ??
Teď hned mě napadá zmiňovaná mateřská. "Zvýšení mateřské může uváznout v Senátu a u Klause." Ale jakmile dojela Sáblíková, ministři se hned dohodli, že ten jeden a půl miliardi uvolní. Bude to pro Sáblíkovou pocta ? Začínám se děsit, kolik dobrých sportovců máme a v čem, co se může v době škrtů ještě za odměnu dát chtít vybudovat ?
Co je důležitější ?

Vodník řekl(a)...

Proč ale stavět halu za jeden a půl miliardi ??? K čemu ?

To se Sáblíkovou nesouvisí. Za tím je nějaký investor nebo developer, který si musí namastit kapsu, zatímco matky s dětmi můžou jít klidně žebrat. Volný trh v podání postkommunistického podnikatele - a lidi jako Neff k tomu přikyvují...:-\

Lucie řekl(a)...

Takže chápu to dobře, že Sáblíková je jen zástěrka ?
Tak když je zatím nějaký investor, co s tím mají společného ministři ?
Nechám si to vysvětlit.
Tak ať si někdo tu halu postaví a ten jeden a půl miliardy ať dají matkám s dětmi

Josef řekl(a)...

Přečtete si také tohle http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=658438,
A následně se rozpomeňte které ministerstvo se zasadilo o změnu vedení organizačního výboru pro mistrovství světa lyžování v Liberci.
Z mého pohledu je to partyzánština lokálních politiků v Oseku na kterou se následně natáhli lidé z ministerstva. Starosta se prostě rozhodl že zneužije jméno Sáblíkové aby dostal na obec obrovský balík peněz a následně firmy které tušili obrovský zisk zainteresovali své lidi na ministerstvu a lobují v parlamentu.
Politikům je to jedno, jejich peníze to nejsou tak co by je neutratili, zvláště když z toho kyne takové vlastní zviditelnění.

Anonymní řekl(a)...

Kauza "Rychlobruslarska hala" mi odtud pripada jako obmena pojmu kteremu zde rikame "Pork barrel" projekt. To jsou projekty vymahane senatory pro jejich "domaci" stat ve forme dalnic, kulturnich a verejnych zarizeni, ktere jsou pak financovany z celkoveho federalniho rozpoctu, ne z dani jednotlivych statu. Nekteri senatori voli v Kongresu na zaklade toho, kolik penez z Washingtonu vymohli na sve lokalni pork projekty. Je to nesvar, ktery se tezko vyvraci, protoze obcane prijimajicich statu i statecku federalni financovani vitaji.

V CR mate blizko k volbam, takze za sportvni halou bych hadala boj o politickou prestiz a pripadne ovlivovani volicu. Hlavni hraci jsou napojeni na CSSD-nadsena radoby budovatelka bruslarske haly je poslankyne skolskeho vyboru, clenka CSSD, Vlasta Bohdalova. Tez poslanec komunista-Milan Bacik. Myslim, ze i on v tom jede, jestli je taky clenem skolskeho vyboru (Nevim, jestli je.)..Dalsi nadsenec pro Sportovni halu je Ivan Ohlidal--clen CSSD, dale jsem nasla spojitost se slozkou pro zivotni prostredi, ktera mi pripada socialne zamerena, rozumej take rada utraci z verejne kasy-to spojeni je clen CSSD, Jan Latka.
Takze vsude se vynori CSSD.
Je na OSD, aby to resila. Je take mozne, ze si ti fiskulove vymenili projekty, OSD dostane zvyseni materske a CSSD sportovni halu. V tom pripade zrejme jeste nemate tu nalezitou krizi..:-)
Pat

Anonymní řekl(a)...

P.S.:
Podivala jsem se dukladneji a je to Bicik, ne Bacik. Clen skolskeho vyboru. Tak to je tutovka---Rychlobruslarska hala je kryci jmeno pro ziskani financi pro socialni demokraty a ti pak jiste planuji rozdavat svym volicum. Vlastne forma uplatku.
Pat

sa58 řekl(a)...

No nevím jaká je podpora ve sněmovně, ale starosta Velkého Oseku J. Otta měl v TV u svého jména visačku ODS... No možná tam mělo být raději "předseda představenstva Velkoosecká sportovní, a.s."

http://www.superbrusleni.cz/o-projektu.aspx

Nedávno byl na IDěsu uveřejněm rozhovoz s Ericem Heidenem, trojnásobným vítězem z roku 1980. Samozřejmě se novinář musel zeptat na stadión..

Pochází ze země bez jediného umělého rychlobruslařského oválu. Připadá vám to šílené?
Ne tak docela. V Severní Americe jich také tolik není: Salt Lake City, Milwaukee, Calgary, Vancouver. Já beru Evropu jako Severní Ameriku. Martina může jezdit trénovat na spoustu evropských drah. Její silou je její zanícení. To jsem poznal, když ji kouč Novák přivedl před třemi lety za mnou na mistrovství světa v Heerenveenu.


Rychlobruslení je u nás port několika málo nadšenců, je samozřejmě skvělé, že Sáblíková zviditelní nás Babanistán, ale 1,5G? To je moc, navíc provoz bude stát pěkných pár tisíc denně

vodnik007 řekl(a)...

"Rychlobruslení je u nás port několika málo nadšenců"

Mozna, ze takovy stadion prilaka vic lidi, ktere bude bavit rychle drndit dokolecka a CR tak bude sklizet zlato, stribro a bronz v kazde dalsi Olymiade.

Lucie řekl(a)...

Mozna, ze takovy stadion prilaka vic lidi, ktere bude bavit rychle drndit dokolecka a CR tak bude sklizet zlato, stribro a bronz v kazde dalsi Olymiade.

Nezní to špatně ...sklízet zlato, stříbro, bronz... ale nepotřebujeme konkrétně MY, něco úplně jiného??
Fascinuje mě, kolik je u nás ročně soutěží, kolik peněz to vše stojí, ale nějací sportovci či missky či nej nej nej lidé nás nahoru nedostanou.
Teď mě spíš napadá, zda to nebyla od VODNÍKA 007 ironie. Což by mi nevadilo tak, jako kdyby to myslel vážně.

vodnik007 řekl(a)...

"zda to nebyla od VODNÍKA 007 ironie. Což by mi nevadilo tak, jako kdyby to myslel vážně."

Me spis napadlo, ze tu myslenku propaguje nekdo, kdo si na te stavbe prividela.

Lucie řekl(a)...

A funguje to u nás snad jinak ??
Pro čí dobro se to dělá ??
Teď lituju, že jsem se málo učila. Takto se vydělávají peníze, že ??