20. 3. 2010

Fischer je žid - ale raději to neříkejte!

Další aféra o ničem vznikla po čerstvých výrocích Mirka Topolánka. Opravdu nerad se zastávám tohoto Hulváta z Vulgárova, ale tentokrát nelze jinak.

A co že to tedy řekl? Vlastně nic tak hrozného: "Gustav Slamečka, když jde opravdu do tuhého, tak jako ministr mám pocit že uhne. A to ten Fischer prostě je žid, není to gay, a ten uhne ještě dřív. To nesouvisí s tím, že je gay, to souvisí s jeho charakterem."

Zdánlivě by se dalo říci, že Topolánek neřekl nic jiného, než že Slamečka je homosexuál a Fisher je žid, ale jejich vlastnosti nesouvisí s tím, že jsou homosexuál či žid, ale s jejich charakterem. Ale tato poměrně jasná slova byla médii přeložena naprosto jinak: Topolánek zaútočil na víru premiéra Fishera! Rychle se oběvily lži, že Topolánek řekl: "Fischer, protože je Žid, uhne ještě dříve". Z videa je ucela zřejmé, že toto neřekl! Přesto se však vyrojila velmi silná slova, podle Kalouska jsou to výroky nechutné, Fisherův syn přitvrdil a (samozřejmě!) připoměl holocaust...

A nejen Fisher a potažmo všichni židé byli popliváni, je toho více: "Církev? To je jen organizace, která se chopila filosofie křesťanství. Rozhodně nedávám rovnítko mezi církev a náboženství. Prvotní křesťanství bylo bez církve, církev se chopila díky různým liturgickým..., díky oblbování mas, díky brainwashingu totálnímu se zmocnili těch lidí a jejich mozků". Nu a nebylo ono to tak trochu? Osobně takto hledím na naprostou většinu náboženství. Prý se jedná o urážku všech věřících, říká Bohuslav Sobotka. Řekl bych, že je mnoho věcí v samotných církvích, které je uráží nepoměrně více.

Bral bych, kdyby na řeči o charakteru jiní reagovali podrážděně, neb Topolánek je z našich politiků ten z posledních, který má právo kritisovat charakter jiných. Bral bych, kdyby představitelé církví vyvrátili pomocí prokazatelných důkazů jeho thesi o jejich uchvácení věřících. Ale udělat z tohoto causu antižidovskou a antikřesťanskou je naprosto zmanipulovaná a lživá realita.

Je mimochodem obzvláště komické, že těchto výroků se Topolánek "dopusti" při fotografování pro...gay magazín LUI!

A snad ještě legračnější je, že podobný hon jako teď na Topolánka před dvěma týdny probíhal na Duška...a Mirek se rád přidal.

Doplněno: kompletní nesestříhané video s Topolánkem.

7 komentářů:

vodnik007 řekl(a)...

Kdysi jsme meli za prezidenta Slovaka, jenze to jeste bylo Ceskoslovensko.
Dnes ale zije v Cesku urcite procento Slovaku ale take Vietnamcu, Cikanu a neni tajemstvi ze i Zzidu.
Co kdyby se do politiky dostal takovy Slovak? Bylo by spatne nekde neco takoveho nahlas rict?
Proc ma byt zavadlne rict ze je nekdo vyznavac Judaismu?

Miroslav Yamato řekl(a)...

Když už jste zmínil Slováky - Gustav Slamečka byl v době, kdy se stal ministrem, občanem Slovenska! Teprve později získal i české občanství. Čili českým ministrem se stal cizinec!

vodnik007 řekl(a)...

Technicky ano i kdyz pro byvaleho Cechoslovaka trochu divna myslenka.
Snad by mela existovat prisaha, ze statni zamestnanec bude pracovat v zajmu ceske republiky, starat se o jeji blaho a nebude nahravat cizi politice.

Anonymní řekl(a)...

Spise nezli politicky nekorektni vyroky Topolanka bych tyto plky brala jako jeho normalni hulvatstvi.
Asi ze mate pred volbami, tak se z toho stal skandal.
Na ceskych blozich se to hemzi Zidem Fischerem, to jsou ovsem blogy a vrcholny politik by takto nemel mluvit ani v soukromi, ale v Cesku se automaticky fandi jizlivym vyrokum. To uz je myslim zazite z te doby, kdy se remcalo proti slechte a Rakousku-Uhersku.
Na obranu Topolanka prispiva to, ze vidi rozdil mezi nabozenstvim a cirkvi, coz je plus...
Pat

Miroslav Yamato řekl(a)...

Pat, prosím tě, co to řekl Topol M. politicky nekorektního? Co řekl hulvátského? Vždyť řekl, že vlastnosti člověka nejsou dány tím, že je gay či žid, ale tím, jaký má charakter - s čím nesouhlasíš, kde vidíš hulvátství?

Navíc já se musím zastávat Topolánka...ach jo! Ale když on prokazatelně řekl přesný opak toho, z čeho je obviňován!

Já jsem naopak překvapen, jak kupodivu ovládnul hubu, nebyl sprostý a vyloženě neplácal, jak to umí.

habr řekl(a)...

"Zdánlivě by se dalo říci, že Topolánek neřekl nic jiného, než že Slamečka je homosexuál a Fisher je žid, ale jejich vlastnosti nesouvisí s tím, že jsou homosexuál či žid, ale s jejich charakterem."

Proc se o tom ale vubec zminovat? Proc do toho tahat zidy a homosexualy? Ja kdyz to ctu, tak mam dojem, ze to prohlasil naprostej trouba. Clovek v jeho postaveni by mel vedet lip. Ted se bude vsem jeste mesic omlouvat, ze to zle nemyslel. Ty volby vam opravdu nezavidim. Nemate tam moc z ceho vybirat...

Miroslav Yamato řekl(a)...

Třeba právě proto, aby ukázal, že neposuzuje lidi podle toho, zda jsou to či ono, ale jací jsou? Jako příklad?