15. 3. 2010

Za všecko může Německo

Kuriosním způsobem by chtěla Francie vůči Německu zlepšit svou ekonomickou situaci...Německo by prostě nemělo být tak úspěšné!

Ano, opět je vino Německo - tentokráte tím, že na rozdíl od jiných dokázalo (i přes všemožné problémy, jako připojení zaostalého východu, nijak zvláště šetrná sociální politika a další) svou konkurenceschopnost v rámci EU zvyšovat. Zatímco státy jako Řecko (a mnohé další) si vesele užívaly, Německo "makalo"...a nyní si Řecka vesele užívají pád, zatímco Německo se možná nakonec bude pěkně smát.

Zaslouženě.

3 komentáře:

sa58 řekl(a)...

No hlavně má "říše" ekonomiku založenou na vývozu výrobků s vysokou přidanou hodnotou, nejsou to žádní překupníci "leštěných prdů"... O US ekonomice založené na službách nemluvě.

Jižní státu (s vyjímkou severu Itálie) můžou tak česat olivy nebo produkovat víno, nemohou se opřít o obří průmyslovou základnu.

Miroslav Yamato řekl(a)...

Jasně, ale pěstovat zeleninu, utrácet jako silná ekonomika a pak brečet a stěžovat si? Mají co "chtěli"...no a nás to při současném trendu taky čeká, akorát že ani v tom jídle už nejsme soběstační...

vodnik007 řekl(a)...

Co ma takovy obycejny obcan delat?
Ne kazdy se zajima do hloubky o deni na vysokych mistech. Ale take kazdy neumi, nebo nechce cist mezi radky.
Nevim jak presne v Recku i jinde ale vsiml jsem si, jak nas zde v USA ujistoval nas byvaly vudce, ze ekonomie roste (We are growin) a az do posledni chvile tak stale hlasal.
Pak prisel mistr Greenspan a nahlasil, ze mame problem ale pry nevi jak se to stalo. Byl u fochu jen 19 let!
Prisel Obama a nahle je vsechno jeho vina, protoze se nemel nechat nalakat do takove slamastiky.
Svaty Jiri je ted nekde v penzi a dnesni problemy jej nejak netrapi.
Krize se jaksi odehrava a je zajimave, ze lichvari jiz v 2009 vydelali slusne penize.