13. 8. 2010

Nejsou lidi?

Neustále jsme zavalováni alarmujícími zprávami o stárnutí Evropy, o nutnosti posunout odchod do důchodu na 70 let, ne-li ještě déle (a podle některých pak uvědoměle zemřít), dostat k nám 56 milionů muslimských pracantů (kteří se budou moci jistě přetrhnout kvůli důchodům Evropanů)...a pak náhle zjistíme něco, co stejně tak nějak víme, totiž že "lidi jsou" - nezaměstnaných mladých lidí je rekordně moc!

Stále více mladých míří ze škol rovnou na úřad práce - a ne proto, že by dělat nechtěli! Jasně, samozřejmě, je i spousta těch, kteří dělat nechtějí. Ano, mladí jistě často mají přehnané požadavky. Ano, jejich reálné pracovní schopnosti jsou omezené. Toto vše je jistě pravda...ale pakliže státy Evropy nedokáží vytvořit podmínky, aby se zaměstnavatelům vyplatilo mladé zaměstnat s mladým nevyplatilo nedělat, pakliže jsou problémy s chybějícími zaměstnanci (při stále vysoké míře nazaměstnanosti!) řešeny posouváním věku odchodu do důchodu a cizinci (kteří se navíc často ukáží býti další zátěží sociálního systému)...pak je něco hodně špatně!

Jde totiž fakticky o resignaci na budoucnost národa.

5 komentářů:

sa58 řekl(a)...

No jistě že nejsou lidi, díky politikům je u nás pohlíženo na ty, kdo se živí rukama nebo nedejbože znalostmi, jako na póvl.

Školu nás zásobují obrovským množstvím absolventů všelijakých pseudohumanitních směrů, tato republika ale vždycky stála na umu a znalostech těch, co něco umí udělat či vymyslet. Dnes je ale modní něco prodávat či přeprodávat nějaký leštěný prd, solidního odborníka ale musíte hledat lupou. A to radši nemluvím o tom, kolik nabízí průmysl za znalosti, je to někdy k pláči, kvalifikovaný odborník (záměrně nepíši dělník) si vydělá míň než kdejaký kopáč...

Nebudu tu ani psát o tom, že se mladým nechce dělat. To se říkalo o i nás před 20 a více lety, bohužel dnes zjišťuji, že školy plotí poměrně dost trotlů, kteří by za nás šli šoulat gumy do Mišelinky. Ale dnes jse přece o peníze za hlavu, přece nebudeme někoho vyhazovat, ty 4 roky to vydržíme a pak ho dáma k dispozici pracáku.

Dopočuji si přečít uvodníky Technického týdeníku, šéfredaktor Jan Baltus tam má velmi dobré postřehy o stavu odborného školství, průmyslu a politiky..

http://www.techtydenik.cz/detail.php?action=show&id=6199&mark=

http://www.techtydenik.cz/detail.php?action=show&id=6158&mark=

A ještě drobnou poznámku, v tomto týdny jsem poslouchal na Radiu Beat, že medián platu zaměstnanců se pohybuje někde okolo 20.000 Kč hrubého...

Anonymní řekl(a)...

To neni dobra situace, system je nevyvazeny. Do urcite miry i v USA, jenomze zde si mali podnikatele stale jeste vydelaji celkem slusne zivobyti manualni praci. Potize nastavaji, kdyz za stejnou praci nekdo vezme mene, nekdo, kdo je cerstvy anebo ilegalni emigrant. Pro toto je krize dobra, kdyz neni prace je mene emigrantu, nemusi se rozhodovat koho zamestnat a domaci obyvatelstvo snizi sve pozadavky.
Ja pisi o islamskem nebezpeci uz od utoku 9/11, o tom, ze konspirace a zlehcovani teroristu, naivni ferovost vuci muslimum slouzi jen a jen muslimske expanzi. Zdanlive to nesouvisi, ale muslimove prvne posuzuji, jak jsou jim narody nakloneny. A Evropska Unie jejich bratry moralne podporuje, to je brano jako povzbuzeni.
Az budou muslimovem kalet na Karlove moste, pak mozna nekterym obhajcum islamu dojde, ze Americane a spojenci za ne bojovali v Iraku a Afganistanu...
Pat

Anonymní řekl(a)...

Ten problem o kterem pise Yamato je opravdovy, ale podle me ho nemohou vyresit zadna administrativni opatreni. Vyresit by to mel trh.
Napriklad v Kanade, kde se casto zdrzuji dnes uz kazdy vi, ze automechanik nebo instalater sezenou praci temer okamzite. A ze to bude nad 30 dolaru na hodinu.
Zatimco absolovent univerzity, ktery ziskal bakalarsky titul studiem jazyka Svahilli, anarchismu a egyptskych mumii je plne kvalifikovan jen pro socialni podporu.
Ted je nutne zaridit, aby ta podpora stacila jen na jidlo a nocleharnu a nikoliv na alkohol a cigarety.......
Jinak souhlasim s Pat.
Ospravedlnovani muslimskeho terorismu a povolovani prilivu muslimu do Evropy se rovna sebevrazde.
Pokud jsou uz nejake pracovni sily zapotrebi, proc nepomoci mirumilovnym, pracovitym budhistum z Asie ?
Proc dovazet lidi, jejichz nabozenstvi hlasa nenavist a jejichz vudci se vubec netaji tim, ze ovladnou Evropu delohami svych zen ?
J.J.

vodnik007 řekl(a)...

Rika se, ze se nic nestava nahodou.
Je docela mozne, ze konspiracni teorie ve skutecnosti teorie nejsou a ze se pracuje na tak zvanem planu NWO.
Zmekcovani demokratickych zakonu nahrava emigrantum, kteri samozrejme pujdou tam, kde maji vyhodnejsi podminky. Krestanska spolecnost se vypracovala na svuj vrchol, ktery se zacal rozpadat nekdy v polovine 20 stoleti a od te doby staleti prace intelektualu a myslitelu upada a smeruje zpet do stredoveku. Priliv Mohamedanu nemuze mit v Evrope pozitivni vliv.
Prijde doba, ze se Evropane nastvou za opet vyzenou nevitane hosty pryc?
Pokud ne, belosi zmizi, podobne jako jine, dnes jiz neexistujici civilizace.

Miroslav Yamato řekl(a)...

Nová reconquista? Tentokráte může být nadějí Evropy...ach, jaký paradox pro mnohé...Rusko. Pokud se ovšem samo dokáže ubránit pomalé islamisaci.

***

No a k tématu: v zásadě je dobré, když chce vláda šetřit. Tímto jsme bohužel u současné vlády to dobré vyčerpali. Šetřit se má např. na školství, již tak zanedbaném. Čili sice spousta keců o vzdělanostní ekonomice atd., ale skutečnost je zcela jiná!