24. 9. 2010

Další ukázka falešného humanismu

Objednala si vraždu manžela a syna, aby získala peníze z pojistky. Odsouzena k smrti. Popravena.

A mnozí brečí, že vzhledem k nízké inteligenci na hranici debility popravena býti neměla.

Směšné! Jediné, na čem mi záleží, aby byl zločin vyšetřen správně. To je má námitka proti trestu smrti - příliš časté omyly. Ale nízké IQ? Na naplánování vraždy měla inteligence zjevně dost!

13 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Ono jde spíš o to že trest smrti jako takový je nepřijatelný

Dale Cooper

vodnik007 řekl(a)...

Jak jinak vyradit nenapravitelne zlocince? V minulosti Anglie posilala sve zlocince do Australie.
Dnes by tam mnozi radi sli dobrovolne.
Co takhle zaridit terminalni vezeni, nekde v odlehle casti Sibire?
Zaslouzi si vubec takovy clovek humanitarni opatrovani?

Lucie řekl(a)...

Z jakého důvodu je trest smrti jako takový nepřijatelný?

Že nikdo nemáme právo kohokoliv zabít?

Ale když někdo zabije někoho a to úmyslně, tak co? Má právo žít?

van der wald řekl(a)...

Já si myslím, že lidé s nízkou inteligencí by měli dostat za většinu trestných činů mnohem vyšší trest, ideálně trest smrti, aby tak byli vyřazeni ze společnosti. Rovnost před zákonem je přežitek.

Anonymní řekl(a)...

Trest smrti mi přijde barbarský a někdy mám dojem že jeho obhájci nejsou zase tak o moc lepší než ti popravovaní. Každý máme svoji temnou stránku že :-) V USA v některých státech trest smrti existuje v jiných ne a žádné rozdíly v kriminalitě tam nejsou. Navíc je tady i riziko justičního omylu.

Dale Cooper

Anonymní řekl(a)...

Kupriku
mnoho testu a statistik bylo provozovano organizacemi, ktere jsou silne politicky korektni.
Moje zkusenost mi rika, ze ve statech s trestem smrti by bylo vice planovanych zlocinu, kdyby se trest smrti zrusil. Nezapomen, ze na Jihu je kazdy ozbrojeny, na Severu neni zvykem mit v nakladacku (pick up truck) zavesenou brokovnici. Strilecky existuji, ale premeditace, planovani vrazdy je zde vetsi zlocin, nezli kovbojske vrazdy, kde se pobijeji vetsinou jen zapojeni ucastnici.
Ta Teresa neni tak mentalne zaostala jak se pise, pamatovala si mnoho kostelnich pisni, mela tu chytrostnabalit dva vhodne kluky na vrazdu, presne rozumela psane zivotni pojistce a moznosti za jakych okolnosti bude suma vyplacena. V tovarne pracovala normalne, zapojena v mistnim kostele.
J.Lewis a jeho syn byli naivni dobraci, ktere ona a jeji dcera vyuzivaly a podvadely.
Nejvic se mi prici to, ze pri strileni te noci Julian Lewis nezemrel rychle, chroptel, volal o pomoc a Teresa zavolala bezpecnost(911) az kdyz upadl do bezvedomi, jista, ze zemrel. Jenze pri prichodu zdravotniku se jeste na okamzik probral a implikoval manzelku.
Teresa byla velmi nabozna a tak by mela prijmout princip "oko za oko, zub za zub".
Pat

vodnik007 řekl(a)...

2DC
Cim je trest smrti barbarsky, kdyz porovname co takovy netvor provedl?
Ted Bundy, Jeffrey Dahmer?
Nebudeme se bavit o mylnem obzalovani a jinych duvodech. Mnohonasobny vrah, nasilnik, ktery nema soucit s obeti si nezaslouzi existenci mezi lidmi.
Trest smrti je spravedlnejsi nez valka nekde na druhe strane sveta, zalozena na lzich. V nynejsich valkach zabijime civilisty, kteri se jaksi pripletou do cesty. Dokonce se s jistym poctem obeti pocita.

Anonymní řekl(a)...

A neprijde vam ani trochu divne, ze mentalne zaostala osnovatelka vrazdy byla odsouzena k trestu smrti a vrazi-vykonavatele dostali dozivoti?
Aja

Lucie řekl(a)...

Tak zase. A co je na tom barbarského?
Ano, každý můžeme mít svoji temnou stránku, ale rozhodně někoho nezabiju nebo nenechám někoho zabít.
Ale když někdo někoho zabije s určitým špatným úmyslem, tak co s takovým člověkem? Máme ho vsadit do žaláře a doživotně ho živit?
V tomto případě je zvláštní, že paní měla IQ houpacího koně, ale přesně věděla, co dělá. Za jakým účelem to dělá. Na to byla chytrá dost, že?
I když vlastně musela být blbá, když si myslela, že jí to projde.

Lucie řekl(a)...

No určitě je to zvláštní, že ji popravili a je zavřeli na doživotí. Tudíž se o ně budou doživotně starat daňový poplatníci.

vodnik007 řekl(a)...

Meli je popravit vsechny.

Mereni IQ je docela sporna vec. Skutky a vyse popsane schopnosti dokazuji, ze vedela co dela.
Pokud je clovek schopen samoztatne zit, mereni IQ je zbytecne.
Nakonec by mohla i armada najimat lidi s velice nizkym IQ a ospravedlnit sve boje, ze masove vrazdy konali blbci.

Anonymní řekl(a)...

Mne to zas tak zvlastni nepripada,
ze Lewisove dali trest smrti a klukum nadozivoti. Napred byli souzeni 2 vrazi, co fyzicky zabijeli a porota je uznala vinnymi. Soudce pak mel vyber: na dozivoti, nebo nejvyssi trest, popravu. Ze zvolil nadozivoti muze mit ruzne duvody, ale je mozne, ze velkou roli hralo to, ze podle americkych zakonu byli vrahove jeste v dobe zlocinu nezletili, k vrazdam se doznali a svedcili proti Lewisove. Take z vyslechu bylo jasne, ze Teresa naverbovala jeste vetsi hlupaky zkrze sex a slibovani podilu z vyplacene pojistky na plneni jejich ukladnych planu, coz je u vdane zeny brano jako velky moralni prestupek. Lewisove velmi pritizilo take to, ze uz se nejmene jednou pokousela manzela zabit (coz se provalilo pozdeji) a brala drogy. I Teresu pri jejim soudu uznala porota vinnou. Soudce pak zvolil nejvyssi mozny trest, plne v jeho justicnim pravu. Advokati poslali tisice odvolani, ke vsem soudum i k tomu Nejvyssimu. Zadny soud po precteni vypovedi Teresy milost nedal. Dcera vrazedkyne o planovani vrazd vedela, dostala pet roku. Milenec Teresy, Shattenberger, spachal ve vezeni sebevrazdu.

Ted mame jiny pripad ve state Georgia.
Pocitam, ze toto jsou posledni hodiny zivota pro mladeho vraha B.J.Rhode, jeho posledni odvolani je v procesu a jak prijdou zamitajici papiry, hned bude popraven. Rhode si trest smrti definitivne zaslouzi. Se svym kumpanem se vloupali do domu krast a pri tom zastrelili majitele-otce se svymi dvema detmi.(Spolupachatel je take na Death row).
Rhode uz mel byt popraven pred par dny, ale pokusil se predtim spachat sebevrazdu podrezanim zil. Takze ted je vymluva, ze je mentalne nekompetentni a exexuce je nehumanni.
V Georgii je pres 100 veznu odsouzenych k smrti, jejich odvolavani a pozadovani milosti probiha,- po nekolika letch se vsechny avenue, moznosti vycerpaji a trest smrti je vykonan...
Pat

Blogger řekl(a)...

Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Obchod odkudkoli Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

Otevřené obchody na eToro: 227,651,647