17. 11. 2010

Demonstrace proti demokracii

Dnes proběhla demonstrace proti koalici ODS a ČSSD v Praze. Ta prý popírá vůli voličů, neb vítězem voleb je TOP09. Tito protestující by si měli uvědomit, že ODS a ČSSD dostaly dohromady téměř 41% hlasů, kdežto TOP09 jen málo přes 30%. Čili heslo "Takto jsme nevolili" možná platí pro cca 2000 účastníků demonstrace, ale nikoli pro většinu Pražanů. Ano, nemalá část voličů opravdu požadovala změnu, ale nikoli většinově, ODS a ČSSD dostaly více. Zjevně nebyla chuť po změně až zas tak veliká.

Nemusí se to líbit, ale taková byla vůle voličů...

Mimochodem, opravdu nechápu, v čem by byla koalice TOP09 s ODS nebo s ČSSD lepší. Hledat spásu od politiků jest naivní...a hledat ji u TOP09 dvojnásob.

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Kdybych zila v Praze, tak bych se podvedena urcite citila, protoze kdybych volila Top09, tak zajiste proto, aby nezustaly u zlabu ODS nebo CSSD.
Ted zacne nepratelstvi mezi Top09 a ODS, kdo vi, k cemu to bude dobre, mozna ze se zacnou vic hlidat, z cehoz bude mit volic spise vyhodu.

Nemyslim si ale, ze prazska koalice ODS- CSSD nejak zasadne ovlivni
beh vlady republiky, mam dojem, ze tyhle koalice na urovni komunalniho usporadani se uz dely i v jinych mestech.
Pat

Miroslav Yamato řekl(a)...

Ani jedna z těchto tří stran nedeklarovala, že nepůjde s některou z ostatních do koalice. Čili jaký podvod?

Nepřátelství mezi ODS a TOP09 je zákonité - vždyť obě strany bojují o podobný typ voličů!

Lucie řekl(a)...

Nemají něco ODS, ČSSD a TOP 09 společného?
Nemyslím kam se ubírají. Zda doleva či doprava. Ale kdo v těch stranách je. To znamená stále ti stejní lidé, kteří mimochodem vystřídali minimálně vždy alespoň dvě strany ne-li všechny tři!!

Anonymní řekl(a)...

No, z pohledu volby Prazaka do zastupitelstvi v prazskem magistratu vyhrala Top09 a tak se dalo predpokladat, ze se ODS radeji domluvi s Topiky nez s CSSD.
Ackoliv, Top09 vyjednavala o koalici i s CSSD a nakonec skoncila v opozici...
Na vladni politiku v Trutnove to jiste nema velky vliv, protoze hlavni koryto je v Praze.
Pat