15. 11. 2010

Neužiteční idioti

V souvislosti s nepochopitelně absurdními protesty proti převozu jaderného "odpadu" z Francie do úložiště v Německu (včetně záměrných sabotážích ne nepodobných terorismu!) nabídla spisovatelka (?) Charlotte Rocheová presidentu Wulffovi sex výměnou za to, že nepodepíše plánované prodloužení provozu německých jaderných elektráren.

OK, jistě má právo na svůj názor.

Ale také by měla vysvětlí kde vlastně brát stabilní proud. Ať se zaváže platit plnou nedotovanou cenu za "ekologické" nesmysly - a ať používá proud jen když bude foukat nebo svítit slunce.

Když ekologie, tak se vším všudy!

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Naopak, tyto protesty patri k nejlepsi nemecke demokraticke tradici.

Nedostatky CR v oblasti demokracie jsou zpusobeny prave absencii teto skupiny obyvatel! Vsechny zapadoevropske univerzity produkuji obcany s podobnymi nazory, jen ceske produkuji pravicacke blbecky...

V CR bude demokracie, az zde bude takovato skupina lidi.

A na Charlotuu ROche mi nesahejte :)

jg

Miroslav Yamato řekl(a)...

Hm, tak mi vy odpovězte...jakým způsobem získávat stabilní proud, pakliže zmizí jaderné a fosilní elektrárny?

Protesty formou podkopávání silnic a pokusů o vykolejení vlaku jsou demokratické? Dobrá ironie :-)

Anonymní řekl(a)...

Uz jsem o tom debatovala a priznala, ze jaderna energie je zatim nejlepsi forma energie, jen zbyva vyresit zavaznou otazku ohledne radioaktivniho odpadu. To by pak byl protestujicim sebran vitr z plachet na celem svete.
Aktivisti z Greenpeace ztratili bojovy namet proti americkemu radaru a tak si holt nasli neco jineho nezli poctive pracovat, demolici statniho majetku.
IMO, Ceska republika uz ma techto levicovych trotlu az az, skolit je netreba, napriklad znama Katerina Jacques..
Manzel Charlotty R.je zrejme smutny impotent, sam by potreboval jadernou energii aby se manzelka nenabizela prostitutovat...
Pat

vodnik007 řekl(a)...

Stabilni proud jedine z masivnich investicich do fotovotaicke technologie a dalkovem prenosu. Plany, kterych se bouzel nedozijeme, nekdy kolem 2050 na tezbu slunecni energie z pousti jako Sahara. Nevedel jsem, ze se timto nakdo vazne zabyva. Sam jsem o poustich spekuloval na diskusich kolem energie a zaroven zaclonenim pouste a pestovanim uzitecne vegetace ve stinu slunecnich panelu. Nase planeta ma mista, kde je hodne vody a tam se vyplati prehrady, jinde je pod zemi plyn ale tam kde sviti slunce temer neustale se vyplati investovat do slunecnich elektraren.
Vubec bych nebyl prekvapen, kdyby se zjistilo, ze protesty proti atomovym elektrarnam podporuji ti co vydelavaji na oleji a uhli.
Vystraseny lid potom ochotne pomaha.
Kdyby se lidem ukazal rozpocet a porovnali, mozna by volili jinak. Jaderna elektrarna je sice draha postavit ale samotny provoz je pomerne snadny. Velka americka elektrarna na uhli spotebuje denne 1000 tun paliva. To ale zelenym nevadi a zrejme ani nevi, ze vymesky obshuji radioaktivni latky, ktere se vypousti do ovzdusi.

Vodník řekl(a)...

Vubec bych nebyl prekvapen, kdyby se zjistilo, ze protesty proti atomovym elektrarnam podporuji ti co vydelavaji na oleji a uhli
Já taky ne! I když ti protestující to myslí dobře...