23. 12. 2010

Komentovat komentář? Tento ano!

Petr Honzejk, komentátor HN, ve zkratce píše: ano, vládnou nám korupčníci a rozkradači státního majetku, ale musíme na ně být hodní, neb je potřebujeme - ti samí lidé nám totiž přinesou blahodárné reformy všeho a - držte se pevně! - protikorupční zákony!

Fakt nekecám, je to tam.

Text vypadá jak vládní PR: "zazlobili jsme, jako sory, ale...co byste si bez nás počali?" Chybí snad jen Paroubek a Řecko.

Dá se toto ještě nazývat novinařinou?

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Nedá.

Blackstone řekl(a)...

To je solidní řitní alpinismus i na naše poměry. No ale hlavně že se u nás nevražděj soudci. Akorát mě napadá, že se třeba nevražděj proto, že jdou všem těm šmejdům na ruku. Vraždění soudců by bylo svým způsobem dobrý znamení, že tady ještě jsou lidi, který stojí za to zabít. Jako byly třeba ty soudci, co šli po mafii v Itálii.

JzP řekl(a)...

Ten článek je neskutečně jalový, nicméně pravdu má IMO v jednom: nic lepšího než "Pražské jaro" se v krátkodobém výhledu ani čekat nedá a mohlo být i hůř.

Nejvíc mě "dojala" ta věta o tom, jak "nikdo neohrožuje svobodu médií". No bodejť, vždyť ta média, která mají významnější množství čtenářů, se "umravňují sama". Pokud měl autor na mysli svobodu Internetu, který už někteří poskytovatelé připojení cenzurují o své vůli a stát a nadnárodní organizace hledají cestičky, jak nepohodlným zatrhnout típec, je to snad ještě smutnější. Ano, v Bělorusku je to asi horší. Ať žijí Dubček a Smrkovský...