21. 2. 2012

Tomský: censura internetu je naprosto zásadní!

Podle pana Tomského je jedinou cestou pro záchranu hroutícího se knižního trhu censura internetu!

(video je delší, ale doporučuji shlédnout jej celé)
Argumentace Tomského je žalostná i ve psaném projevu. Od urážek oponentů (hysterici, odporné plky a samozřejmě zloději), přes naprosto neskutečné "knihtisk je jeden z viníků třicetileté války"...a končí u lži o hynoucí knize.

Tomský má jeden velký problém - naprosté nepochopení, že model, jenž obhajuje a považuje za jediný správný, zastaral. Tomský je jako mnich bojující s knihtiskem.

Tvrzení, že bez censury internetu trh s knihami (hudbou, filmy atd. atd.) zajde, je neskutečnou lží! Internet se pro něj naopak může stát živou vodou.

Popíši na příkladu.

Roky zde byly chytré telefony s OS Windows Mobile, Symbian a dalšími. Na tyto OS existovala spousta aplikací. Problémem byla jejich distribuce - musely se kupovat na celé řadě různých webů, nákup byl komplikovaný, instalace také, z toho pak vyplývala malá prodejnost a tedy i často absurdní ceny...

Pak přišel iPhone. Jednou z jeho zásadních inovací bylo zavedení vlastního obchodu (App Store) s aplikacemi, obsaženým přímo v přístroji. App Store umožnil snadný výběr a instalaci a přišel se zcela jinak nastavenou cenovou politikou - ceny byly ve srovnání s cenami aplikací pro konkurenční platformy mnohonásobně nižší.

A co se nestalo? Apple začal vydělávat neskutečné peníze! App Store se stal vzorem - v podstatě nyní není telefonní OS bez vlastního obchodu.

A toto je ta cesta - přizpůsobit se novým možnostem, využít je, přinést zákazníkům novou hodnotu - a skvěle na tom vydělat!

A to vše bez potřeby censury!

Že to Tomský neumí je pouze jeho problém!

5 komentářů:

Tornes řekl(a)...

Tak mi přijde, že pan Tomský je naprosto mimo:)
Já si stojím za tím, že svoboda slova je pro mne naprosto zásadní věc, kterou si ničím a nikým nenechám vzít, ani "duševním vlastnictvím."

Yamato-san řekl(a)...

Pan Tomský skutečně je velmi mimo a to v mnoha věcech.

I jeho "technické" poznámky o .pdf atd. byly dost neskutečné.

Stan řekl(a)...

Tomský je komik, kterého by konzervativní pravice měla ze sebezáchovných důvodů odstřelit.

Chlápek, který podporoval soukromé penzijní fondy do chvíle, kdy ho v Británii připravili o důchod, který podporuje vládní reformy a současně bojuje za sníženou sazbu na knihy (je nakladatel, tak proč ne?), bojovník za demokracii, svobodu, lidská práva a cenzuru internetu.

Yamato-san řekl(a)...

Možná se neshodneme na levicovém presidentovi, ale na tomto určitě.

Blogger řekl(a)...

Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Výměna kdekoli Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

227,651,647 - Otevřené obchody na eToro