28. 2. 2012

Vzdělanostní společnost dle EU aneb 大躍進

EU má v plánu do roku 2020 dosáhnout mimo jiné i toho, aby nejméně 40% lidí narozených v letech 1986 - 90 mělo vysokoškolský titul.  Zřejmě se v té době stalo něco, co radikálně zvýšilo průměrné IQ…však to znáte z comicsů, všechny ty mutageny …a rok 1986 snad napoví dostatečně.

Pro uskutečnění tohoto 大躍進 je samozřejmě nutný výrazný nárůst počtu vysokých škol. Tak nějak se to i daří plnit, má to ale pár háčků…a interně si tu můžeme přiznat, že to jsou spíše pěkné harpuny.

1) Zatímco ti narození v období 1986 - 90 jsou dle plánu UE intelektuálně nadlidé, předchozí ročníky vlivu zázraku vystaveny nebyly…a podle toho také současné VS až příliš často vypadají - aby nemutanti zvládali VS, jsou snižovány požadavky.

2) Nadlidé nenadlidé - někdo je bude muset učit. A ouha, ono se i zde těch kvalitních nedostává, takže hádejte co - opět se snižují požadavky.

Čili méně náročné studium učí méně kvalitní učitelé. Jak se s tím srovnají superlidé narození v období 1986 – 90 nevím, ale ti ostatní mají problém a s nimi i zbytek společnosti. Přibývají nám tu další a další vysokoškoláci, kteří jsou v praxi použitelní v lepším případě po dodatečném doškolení, v horším případě jsou zde autoři takových prací, jako Osobnost papouška šedého (Psittacus erithacus) a její stabilita v čase, u kterých si využití nedokáži představit.

A kdybyste náhodou ještě nevěděli, o čem to vlastně píši – to je právě ta vzdělanostní společnost, vy tupci!

14 komentářů:

Lucie řekl(a)...

EU má v plánu do roku 2020 dosáhnout mimo jiné i toho, aby nejméně 40% lidí narozených v letech 1986 - 90 mělo vysokoškolský titul.

A to jako proč? Uniká mi smysl. Když budeme mít 40% a třeba i více lidí s vysokoškolským titulem, tak budeme jako stát chytřejší?

Já vždycky myslela, že lidi se posuzují podle toho, co umí, co dělají, v čem se chtějí zdokonalovat, ..... Ale že bych ostatní posuzovala jen podle toho, kam až to dotáhl?? Nesmysl!!

Yamato-san řekl(a)...

Nebudou umět nic, ale budou na to mít papír! Plány sjezdu strany...teda plány EU...splníme na 125%!

Lucie řekl(a)...

A to, že na to budou mít papír, je pozitivum? Kdo to tam vymyslel? Dokud můžu mluvit o myšlení?

Občanku má taky většina dospělé populace, ale volit by neměli určitě všichni.

Tak co tím kdo chce získat, že budeme mít 40% lidí s titulem?

Anonymní řekl(a)...

Skvely socialisticky napad. Predpokladam, ze ted budete potrebovat mnohem vic emigrantu. Blahopreji. Nekdo musi zametat ulice a vybirat odpadky. Na takovou praci nikoho s doktoratem nevemou. Pokud si dobre vzpominam, tak s necim podobnym prisel v USA Obama. Ten zase vyhlasil, ze kazdy dite by melo mit college education neboli vyssi vzdelani. Ono to zni dobre, ale kdyz se nad tim jeden zamysli, tak je to socialne-inzenyrska kravina na entou. Je neuveritelny, ze v dobe kdy se samotna EU otrasa v zakladech maji socialni inzenyri z Bruselu cas na takovyhle voloviny. Kdyz si ovsem uvedomime, ze je EU v podstate socialisticka instituce hnana ideologii, tak to zas tak prekvapivy neni. habr

Osobnost papouska sedeho...:))))

Lucie řekl(a)...

Asi to bude znít zvláštně, ale mě by nepřišlo divný, kdyby hodně lidí mohlo mít vysokoškolský titul, i když nevím, zda by pro všechny byla práce.

Mám spíš obavy, že tady jde o tituly za každou cenu.

A ano, to zní velmi dobře. Ale kolik lidí tomuto věří!!

Yamato-san řekl(a)...

Kdo jste, že kritisujete moudrodt velkých kormidelníků EU?

Lucie řekl(a)...

Jsem jen člověk používající mozek, ikdyž mám jen středoškolské vzdělání.

Jindřich řekl(a)...

Čili méně náročné studium učí méně kvalitní učitelé.
Tato veta to vystihla asi tak nejlepe.
Když jsem pred asi tak sedmi lety "vystrasil" ucitele me dcerky k lepsi praci tak to jeste tak trochu slo.
V pripade meho syna to ted ani uz nedelam.
Tech 80% nekvalitnich ucitelu dava te me byvale profesi spatne jmeno :)

Lucie řekl(a)...

Pane Jindřichu, ale co s tím? Kde je zakopaný pes? Vím, že my se tady o tomto můžeme jen bavit. Ale neměl by někdo vážně zasáhnout?
Kde jsou ty doby, kdy studenti šli studovat na peďák, protože je to bavilo a bylo to i dále znát. Dneska?!!! Jsou na sebe učitelé hrdí?

Jindřich řekl(a)...

Pani Lucie, me to pripada jako to " ted uz mame co jsme chteli". Ucitele davaji vysoke znamky za malo, detem a rodicum se to libi a u nas rodicum ani nevadi zaplatit $18 000 za rok University.......
Vase posledni poznamka je vystizna.
Hrdost na to byt ucitelem je nenavratne pryc......

Yamato-san řekl(a)...

Je to stále dokola to samé - jak do něčeho začne šťourat stát, tak to jde do kopru. Mě už snad nenapadá nic, kde by toto neplatilo. Začne to kolikrát i dobrými úmysly - a konečný výsledek je zhoršení a zdražení zároveň.

Lucie řekl(a)...

Pane Jindřichu, věta " teď už máme, co jsme chtěli " mě strašně štve. Protože já toto rozhodně nechtěla. Ale bohužel máte pravdu, že bylo a stále je více těch, kteří to takto chtějí. Ale pak mě fascinuje, když si na druhou stranu stěžují.

Bohužel jsem se sama přesvědčila o tom, jak dnešní učitelé např. známkují nebo co vůbec cpou za nesmysly dětem a mládeži do hlavy.

Nevím ale, jestli to taky nemůže být tím, že kdyby byl učitel adekvátní ke znalostem žáka, nepřiběhli by na něj rodiče. A sme u toho. Kdo učí? Kdo komu hází klacky pod nohy? Učitelé? Rodiče? Stát jako takový?

hej počkej řekl(a)...

Tohle bude taky kvalita: disertační práce na téma „Publikum soap opery Ordinace v růžové zahradě a jeho genderová vztahování se: etnografická studie“. A ty další práce tam zní podle názvů taky hodně užitečně, Fakulta sociálních studií bude zřejmě slušnej oddíl.

Lucie řekl(a)...

Začínám silně pochybovat o vysokých školách a universitách. Ať mi nikdo netvrdí, že můžou projít tyto práce?

Já myslela, že tak jako škola, tak i práce mají mít úrověň.

A nebo to bude tím, že mám jen školu střední? Tudíž nemůžu pochopit vyšší vzdělání?