30. 8. 2012

Co je vidět a co vidět - také je

Stále více mě iritují socialisté, pobrekávající nad zlým zlým kapitalismem, trhem, co může za všechno špatné, nad hrůznou pravicovou vládou, co může za všechno špatné, a především pak nad strašlivou TOP 09, co může za všechno špatné.

Vážení-nevážení, buď lžete jiným, nebo i sami sobě!

Primo: Bez zlého kapitalismu, konkrétně bez okrádání těch, co mají, byste ten svůj vysněný sociální stát nikdy vybudovat nedokázali. Vy jste to ale vlastně pořádně nedokázali ani s ním, neb se ten váš bastard nakonec ukázal být neschopným ve všem, vyjma záhuby svého živitele.

Secundo: Není to zlý kapitalistický trh, co za vše může -  je to regulacemi, daněmi a dalšími omezeními tisíckrát pokřivený a zdeformovaný trh, co nefunguje. Pokrytecky tvrdíte, že viníkem je to, co jste zničili.

Tertio: Není to hrůzná pravicová vláda - ta vláda sice je hrůzná, ale rozhodně není pravicová. Ono totiž pravicovou vládu musí tvořit pravicové strany, politici - a tak tomu není.

Quarto: Za nejpravicovější součást vlády označujete TOP 09. Ano, i ona tak o sobě mluvívá. Nesuďme však slova, suďme činy - a dle těch může být TOP 09 všechno možné, ale pravicová strana nikoli. Lze snad za pravicovou označit stranu, která rasantně zvyšuje daně, posiluje stát a za své největší úspěchy považuje to, že prosadila spravedlivější PŘEROZDĚLOVÁNÍ daní, nebo že si Česko PŮJČUJE nejlevněji?

Ne, toto není pravice. Ono totiž, vážení-nevážení socialisté, když o sobě někdo nějak mluví, ještě neznamená, že takový opravdu je.

Vy sami byste to ostatně měli vědět nejlépe!

5 komentářů:

Vodník řekl(a)...

Vy to, člověče, už začínáte přehánět! Stát je pro Vás takový universální padouch jako pro někoho Židé, illumináti nebo kommunisté.

Lidi jsou šmejdi a nezaslouží si ani beztřídní společnost ani minimální stát. Je jim třeba knuty nad hlavou!

Yamato-san řekl(a)...

To proto, že stát tímto padouchem je...ne každý stejným, jsou zde státy-dobráčtí zloději, -násilní lupiči i -sadističtí vrazi, ale stát-dobrák, co vás nechá žít, jak vy chcete, takový nevidím.

Knuta nad hlavou - dříve bych souhlasil, teď mäm více a více pochybností, zda léčba (knuta-stát) není horší nemoci...

Vodník řekl(a)...

No právě! U českých zlodějů je to prašť jako uhoď (jak víte, myslím, že český národ samostatnou existenci historicky nezvládl), ale tady ta kontrola evt. zlodějů znamená pořád menší zlo než by byla volná ruka.

Yamato-san řekl(a)...

Jaká kontrola? Povídejte mi o ní něco, kde je, proč se schovává...

Nemyslím si již, že stát je menší zlo. To je ostatně tvrzení bez důkazu. Zatím vidím jen státy, které více a více své občany-poddané omezují a drtí.

JzP řekl(a)...

Stát přece, pane Yamato, nic nekrade, nepůjčuje si, ani nikoho neutlačuje. Stát je abstraktní idea, úkol, který stojí před Národem. Já si myslím, že by stát měl mít svého zmocněnce a žalovat Kalouska, Sobotku a další darebáky, kteří mu škodí a dělají mu ostudu.