23. 10. 2012

Fischerova bolševická duše

Fischer by prý odmítl jmenovat vládu s podílem KSČM. Jde prý totiž o extremisty.

Pomiňme to, že od něj, jakožto bývalého (?) komunisty, jde o nehorázné chucpe, a podívejme se na důvody jeho tvrzení o extremismu KSČM. Čekali byste asi něco o její krvavé minulosti, o šíleném programu atd. I kdepak!

Fischerovy důvody jsou...fascinující:

"Nevyrovnali se se základním zahraničněpolitickým ukotvením této země. Mají vysoce negativní postoj k Evropské unii, k NATO, k působení našich misí."

Udělejme malý experiment:

"Nevyrovnali se se základním zahraničněpolitickým ukotvením této země. Mají vysoce negativní postoj k Radě vzájemné hospodářské pomoci, k Varšavské smlouvě, k pobytu spřátelených vojsk."

Fischer je bolševickým uvažováním nasáklý!

6 komentářů:

Vodník řekl(a)...

To, že tento bolševik má největší šanci stát se českým presidentem, mne uvádí ve zhnusený úžas nesrovnatelně víc než evt. vítězství KSČM ve volbách.

JzP řekl(a)...

Vodníku, já se domnívám, že volba KSČM je v současné době relativně racionální a chystám se o tom napsat článek. Mne spíš uvádí v úžas, že průzkumy dávají Fischerovi takové šance a osobně neznám ani jednoho(!) člověka, který by se ho chystal volit.

Vodník řekl(a)...

JzP: napiš ho, možná bude zajímavá diskusse! Já osobně jsem v tomto ohledu zapšklým emigrantem a přesto, že racionálně uznávám KSČM jako legitimní parlamentní levici, nemohu se irracionálně zbavit odporu k ní, protože je pokračovatelkou KSČ (současná Štěpánova a Zifčákova KSČ je nově založená strana, stejně nebo víc extremistická než DS, ač ji nikdo nezakazuje). Proto její voliče chápu, ale sám bych se před sebou ještě pořád styděl, kdybych jí dal svůj hlas.

IMO je to vina Havla, který měl KSČ rozpustit. Vznikly by tak dvě nové strany: slušná levice a Gottwaldovi pohrobci - štěpánovci.

Yamato-san řekl(a)...

KSČM je legitimní asi tak, jako by 20 let po válce byla NSDAP. Tom, že nebyla zrušena je největší zločin a zároveň největší důkaz co že byl převrat zač.

Odpor k KSČM není iracionální, ale je to odpor slušného člověka. Nikdy není tak zle, aby bylo nutno volit bolševiky - rozhodně ne u nás!

Slušná levice mi poslední dobou zní jako oxymorón. Maximálně dělení na 'levici co jen krade' a 'levici co jde i po krvi'.

Vodník řekl(a)...

Tohle by ho mělo v každé slušné společnosti permanentně diskvalifikovat. Ne tak v ČR...:-(

Starý pán řekl(a)...

Sorry, Vodníku, ale netuším, co to je.