28. 11. 2012

Zase tu běhá strašák antinacismu!

Ptají se mě známí, zda bych jako prezident jmenoval vládu s podporou nacistů nebo v níž by byli nacističtí ministři. A já se ptám: "Myslíte kariéristy z třetiříšské NSDAP, kteří jsou v našich vládách stále, jsou premiéry nebo dokonce kandidují na prezidenta? Proč najednou ta starost?"

Nebo máte na mysli zástupce demokratické legální parlamentní strany NSDAP? Pak otázce nerozumím? Proč kádrovat lidi na slušné a neslušné podle stranickosti? Na výmluvy ohledně nedemokratičnosti strany a o chybějící distanci od zločinů nacistické diktatury nedám. Stačí se mrknout na web NSDAP, kde lze příslušná usnesení najít – nacisté se v nich omlouvají všem obětem represí NSDAP a od násilí a diktatury se distancují.

Ono nebezpečí nacismu se vždy před volbami na nejvyšší míru nafukuje –  přináší to hlasy všem ostatním stranám. Démonizovat NSDAP se zkrátka vyplatí. Cílem je zblbnout veřejnost a urvat hlasy –  jinak samozřejmě žádný z politiků nemá problém s NSDAP spolupracovat a také to dělá. Ostatně v řadách ostatních stran jsou třetiříšští nacisté a tyto strany také zakládali, spolu s mnoha agenty Gestapa.


Kdo je to nacista?

Podívejme se do historie. Svým jménem se nacionální socialisté hlásí k asi nejdemokratičtějšímu systému, k socialismu ve smyslu společenství svobodných a rovnoprávných lidí s rovným hlasovacím právem, společenství, kde lidé společně hospodaří a dělí se skutečně podle potřeb.

Pokud máme dnes občanskou rovnost a svobodu, pak i díky nacionálním socialistům. Prosazovali sociální práva, vždy navzdory pravici. Za dnešní sociální a demokratický systém kdysi bojovali a umírali vraždění pravičáky výše zmínění "nacisté". Hlásit se k takovým lidem není ostuda. Je to čest.


Jsem proti kolektivní vině

Teror spláchl čas, myšlenka sociálních svobod se stala samozřejmostí. Myšlenky nacismu se velmi často chytali stejní lidé, kteří zneužijí jakoukoli myšlenku k dobytí moci, teroru nebo obohacení. NSDAP se mnohokrát omluvila za křivdy a zločiny, které ve jménu strany zločinci páchali. Vzdala se násilí a přihlásila se k liberální demokracii. Z NSDAP se stala strana, která se k národnímu socialismu snaží dospět demokratickou cestou. Prosím všechny, kdo chtějí polemizovat, ať si nejprve přečtou dokumenty NSDAP a nepapouškují hloupé floskule politiků, co z rozeštvávání společnosti těží.


Nekádruji slušné lidi
Navzdory Adenauerům, Brandtům, Erhardům nebo Hitlerům vím o mnoha velmi slušných, čestných a renomovaných lidech z CDU, SPD či NSDAP. A s nimi na dobré věci budu kdykoli spolupracovat. Jde mi o řešení konkrétních problémů, jak je vyřešit ku prospěchu národa, nikoliv o stranickost. Požádal jsem o podporu také NSDAP a žádat ji budu znovu. Není důležité politikařit  já chci, abychom šli hlavně dopředu. Přičemž dopředu není jen ekonomický růst, vyrovnaný rozpočet a vyšší HDP. 

Cílem je šťastný člověk.

13 komentářů:

Vodník řekl(a)...

Nestastniku! Vy uz jste docela ztracen. Neulehcujte jim to alespon!

Yamato-san řekl(a)...

Nakonec jsem holt neodolal :-D

vodnik007 řekl(a)...

Teror spláchl čas?
Nalepky maji vecne lepidlo.
Napriklad takovy David Duke, ktery se vyznamenal clenstvim v KKK. Dodnes nosi nalepku a do smrti se ji nezbavi.
Kdo ma odvahu si jej dnes poslechnout, zjisti, ze jde uplne jiym smerem. Napriklad zalozil National Association for the Advancement of White People.
Samozrejme, dnes muze existovat NAACP. Ale to co propaguje Duke je rasismus?
Osobne jej nijak nesleduji, jen zde davam priklad neprominuti.
Na druhou stranu, izraelsky terorista, Menachem Begin (Менахем Вольфович Бегин), se nakonec stal vudcem statu a dokonce dostal Nobelovu cenu.
Mnoho jeho soudruhu se take dostalo na stranky "dobrych lidi", kterym cas minulost splachl.
Co se tyce cele organizace, myslim, ze je lepsi nepouzivat stare jmeno.

Josef Barv řekl(a)...

No ano - zatímco jedni jsou za hříšek mládí na věčnost zatraceni, jiní jsou promptně očištěni. U nás třeba takový Honzík Fišerů - jeden z mnoha ovšem.

A tak zatímco z Dělnické strany, která objektivně nic-moc neudělala a ani udělat nemohla (mluvili, vyzývali...bla bla bla) byl uděán strašák, komunisté s bez nadsázky krví na rukou (a že je ta krev po 23 letech víc zaschlá pro mě není argument) vcelku nevadí (ač jako strašák také fungují).

Zatímco jedni jsou zavíráni za soukromé koncerty, nálepky či nošení praporů, jiní hlásají nenávist, nosí jiné hnus-vlajky a smějí se nám do obličeje.

To už není dvojí metr, to je dvojí kilometr!

A pro jistotu pro některé experty - já se tímto vůbec nezastávám Dělnické strany, neonácků a podobně.

Leon Kreutzfeld řekl(a)...

Vy jen doufejte Yamato-san, ze vas bude soudit nejaky polepseny nazek. Jinak je to kontextualni extremism jak vysity!

Yamato-san řekl(a)...

Ale to je nějaký omyl, mein liebe herr - to napsal pan senátor Tokamak Okamura, já jen omylem popletl strany!

Vodník řekl(a)...

Yamato: výmluvy, řečičky! Oni Vám už chlapci z odboru zatnou žílu u samýho pytlíku! Oni Vám už toho strašáka vyženou z hlavy! Demokracie má zuby a umí se bránit proti nahnědlým košiláčům, skrývajícím se za Okamuru!

Lucie řekl(a)...

Okamura je pitomec a bude hůř! Ale co si Češi vybíraj, to ať taky maj.

vodnik007 řekl(a)...

Ale jdete. Okamura?
Co se odehrava v Cesku je setove elite putna. Z Ceska se stal bezvyznamny stat a snad nanejvys budouci utulek pro prchajici Izraelce.

Lucie řekl(a)...

Vodníku007, je to drsný, ale asi máte bohužel pravdu. Jen nevím kdo nebo co je světová elita?
A nám stačej cikáni. Izraelce ať si bere někdo jiný.

vodnik007 řekl(a)...

Izraelce ať si bere někdo jiný?
Hrabe Karel jim nabidl utulek. Ceskych lidi se ale neptal.

Lucie řekl(a)...

Nás se nikdy nikdo na nic neptal. Rozhodují za nás a o nás, ale bez nás.

Blogger řekl(a)...

Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Přidejte se k úspěšným - Spojte se s více než 4 miliony investorů a obchodníků ze 170 zemí

Otevřené obchody na eToro - 227,651,647