15. 3. 2013

Má být 15. březen zapomenut?

15. březen – den, kdy byla definitivně dokonána likvidace ČS. Den okupace. Den, kdy byla na další půlstoletí tato země zbavena svobodného vývoje.

Tak tento tragický den prosím pěkně nestojí za zmínku prakticky žádným novinám! Marně hledám na iDnes, iHNed, Novinkách, Lidovkách a dalších.

Jsem znechucen. To je neomluvitelné!

O ČSR si jistě každý může myslet cokoli. Názory kolísají od 'jediné demokracie široko daleko' (co mi sakra připomíná ;-) ) přes 'žalář národů' (Rakousko-Uhersko č. 2) až po 'bordel, neb si Češi neumí vládnout'.

Nic co by omlouvalo okupaci.

A nic neomlouvá nezmínit se o jedné z klíčových událostí naší historie.

7 komentářů:

Vodník řekl(a)...

Souhlas. Pokud si v Kocourkově media nedokážou vzpomenout na tak významné výročí, zatímco kolem výročí února 1948 strašili kommunismem jak polednicí, pak jejich zahovnostání lze považovat za dokázané.

Tomáš Pecina řekl(a)...

To je prosté: K 25. únoru mají jednoduchý ideologický výklad, k 15. březnu ne, a tak raději mlčí.

Anonymní řekl(a)...

Období vymazávání národní historie a společenského povědomí.
Aja

Blackstone řekl(a)...

Že jsem tak smělej, Tomáši Pecino - co je na výkladu 15. března až tak složitý? Chápu to třeba u Mnichova (nechci přivolávat Krystlíka, to je zas fanatizmus s opačným znamínkem), ale tohle bylo snad dost jasný, ne? Porušení záruk, že zbytek ČSR Němci nechtěj. Nebo mně něco uniká?

Lucie řekl(a)...

Proč by o tom měli psát?
Kolik si myslíš, že to ví lidí?
A kolik si myslíš, že to zajímá lidí?

Anonymní řekl(a)...

Ten článek je dost nepřesný. Prakticky vzato (vzhledem k sousedním zemím) relativně demokratické Československo zaniklo už na podzim 1938 s Mnichovem a odstoupením pohraničních území Německu, Madarsku a Polsku. Tzv II republika Česko-Slovensko byl spíš autoritářský režim kde byly oficiálně povoleny jen dvě politické strany (vládní Národní souručenství a opoziční Národní strana práce) a de fakto zanikla už den před 15 březnem vyhlášením samostatného Slovenska

Dale Cooper

Miroslav Hylš řekl(a)...

Ale jistě, přesné není nic. Sice píšu dokonána, ale ano, demokracie skončila o půl roku dříve.