29. 8. 2013

Největší chyba Svobodných

Je jí téměř jednoznačně toto video, s kterým paradoxně strana jako taková nemá vyjma Petra Macha nic společného:Velká část členů je šokována tím, že je nám znovu a znovu předkládáno jako důkaz, že Svobodní podporují Zemana.

Bude se to opakovat zas a znovu.

A co také jiného čekat?!

Ano, na videu je občan Petr Mach, který ze dvou zel vybírá to pro něj trošku menší. Nikoli jako předseda strany Svobodní, která nedala doporučení ani pro jednoho kandidáta. Jenže to lidi mimo stranu nezajímá! Ano, donekonečna lze argumentovat, že Petr Mach ≠ Svobodní. Ano, neustále je možno opakovat, že to byla jeho svobodná volba, na kterou má svatosvaté právo.

A je to všechno pravda!

Jenže – co vidí volič?

Vidí předsedu Svobodných Petra Macha, který si dal tu práci natočit video, kde možná ne nadšeně, ale přesto podporuje Zemana. Toho Petra Macha, který je veřejnosti v podstatě jediným aspoň trochu více známým představitelem Svobodných – a proto si jeho slova automaticky se stranou spojuje.

Volič totiž nemá návod jak poznat, kdy mluví občan Mach a kdy předseda strany Mach. Něco takového si může občas dovolit předseda dostatečně známé strany, kde se najde hromada stejně známých místopředsedů atp., kteří se rychle ozvou s vysvětlením.

Nikdy, nikdy ne strana známá jediným člověkem! Je to chyba, která je pro malou stranu bez jakéhokoli přehánění katastrofální!

Je to naše "Přemluv bábu", ale mnohem, mnohem horší.

Může se nám to stokrát nelíbit, ale taková je realita.

Nevím, jak se Petr Mach zpětně na tento svůj čin dívá. Snad již chápe, že jako předseda strany nemůže do mediálního prostoru (a tím YouTube bezesporu je) beztrestně vstupovat se svými soukromými názory.

Ne, pokud chce, aby jím vedená strana opustila preference pod úrovní statistické chyby...

12 komentářů:

Lucie řekl(a)...

Pan Mach řekl, že bude volit Zemana. No a? Tak ho volil.
Nevidím v tom spojitost se stranou Svobodných.
Já volila někoho, manžel se k volbám taky nějak postavil. Každý jsme dělali to či ono dle svého uvážení. Přitom jsme stále manželé!

Uvědom si, že jsou u nás voliči, kteří by volební práva mít rozhodně neměli. Tak proč se diviš, že voliči nějak uvažují?

Miroslav Hylš řekl(a)...

Jo, to je častý argument ve straně. Jenže typická reakce je ona popsaná.

Já se vůbec nedivím, že voliči uvažují jinak, než bysme asi chtěli. Ale to je samozřejmě náš problém, že se neumíme porvat s realitou...

Anonymní řekl(a)...

Vidím to taky jasný fail. Petr Mach tvrdí, že ve zkratce ho k volbě menšího zla přesvědčilo otázka přijetí eura (o čemž president nerozhoduje) a personální obsazení bankovní rady ČNB (preference Sedláčka, nadto označeného jako pseudoekonoma je vyčtena asi z kávové sedliny, nevím o tom, že by KS tohle byť jen naznačil). Svobodní zkrátka nejsou schopni přijmout, že politická agitace musí být nutně, alespoň částečně, kýč ("boj s asociální vládou" na straně jedné, "boj o záchranu parlamentní demokracie" na straně druhé), byť ho sami jistým způsobem provozují. Zároveň ho také předseda provozuje výše popsanou volbou. Bylo by to na delší komentář.

Anonymní řekl(a)...

Platforma SSO se mi vzdycky zdala sympaticka. Proto mi bylo divny, ze si mezi radovymi obcany nikdy neziskala vetsi podporu. Po precteni tveho clanku je mi zcela jasny, ze chybu je treba hledat "nahore" a ne dole. Petr Mach by mel odstoupit sam anebo byste mu meli pomoct a to co nejdriv. Ten clovek se tam nehodi a zrejme si to sam neuvedomuje. Mate tam uz roky stojatou vodu. habr

Anonymní řekl(a)...

Bohužel, občan Mach pak udělal další chybu, a sice, když se chlubil tím, že jej za volbu svého tatíčka pochválila Kateřina Zemanová. Sorry, ale pokud skutečně volil "menší zlo", proč měl potřebu se ještě pochlubit podporou Zemanovic rodiny (a prohlášením první dcery, že v příštích volbách bude na oplátku ona volit Svobodné)?

Epic fail.

Miroslav Hylš řekl(a)...

Tak o tom nic nevím, kde a kdy to řekl či napsal?

Báša řekl(a)...

Že mne tak napadá... kam Vám vlastně zmizel Matějka? Zabiliho? Zavřeli? Zabil se sám, páč se na sebe už nemoh koukat?

Miroslav Hylš řekl(a)...

Zmožen bojem stáhl se do soukromí. Prý tedy.

Starý pán řekl(a)...

Gratuluji k vítězství v duelu "našich" dvou "nezvolitelných" stran. Tu "moji" jste porazili o víc jak 2%.

Vít Šesták 'v6ak' řekl(a)...

Technická: prosil bych Youtube video vkládat kódem jako <iframe width="640" height="390" src="//www.youtube.com/embed/c2puj1gxL0k" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> místo objectu. Takto bude fungovat i HTML5 video a není nutný flash.

Miroslav Hylš řekl(a)...

No dobře, no... a teď česky :-)

Miroslav Hylš řekl(a)...

Tak Vincku, zkus to znovu s trochou argumentů.